Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@Gensek: obserwuj, najpierw pęknie, później puści korzenie i badyla a na końcu wyrzucisz na śmietnik bo minie 5 lat zanim wyrośnie na drzewo
  • Odpowiedz
@Gensek: wymieniać często wodę. można lekko naciąć dół pestki. trzymać jak najdłużej aż łodyga nie będzie wiotka. Kilka miesięcy czekania przed tobą.
  • Odpowiedz
@Gensek: wymieniać często wodę. można lekko naciąć dół pestki. trzymać jak najdłużej aż łodyga nie będzie wiotka. Kilka miesięcy czekania przed tobą.


@Gensek:
Czemu dałeś tag #wegetarianizm?
Jeśli to na roślinę ozdobną to tylko #ogrodnictwo itp.
Jeśli dla owoców - nie ma szans na owoce w polskich warunkach.
  • Odpowiedz
@Gensek:
A tak poza tym wsadzenie pestki w ziemię dla ładnej roślinki to UPRAWA.
HODOWLA to wielopokoleniowe uprawianie roślinek i selekcja dla lepszych genów.
  • Odpowiedz
@Gensek: dużo cierpliwości się przyda. Ja podchodziłem do tematu kilka razy, w końcu pestka puściła korzenie i łodygę po kilku tygodniach, nie pamiętam ilu. Wydaje mi się, że po kolejnych miesiącach awokado wyglądało już tak jak na zdjęciu (z czerwca 2019). Teraz liści jest więcej, łodyga dłuższa, ale wciąż bardzo cieniutka.
FeniXb3 - @Gensek: dużo cierpliwości się przyda. Ja podchodziłem do tematu kilka razy...

źródło: comment_1586862700wqT2qztBpM00fGjRGWfxYd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gensek: wszyscy na grupkach o roslinach doradzaja metode zawijania pestki w mokry recznik papierowy i do torebki plastikowej (jeszcze nie probowalem). W wodzie z wykalaczkami kielkowala mi co trzecia sztuka
  • Odpowiedz