Wpis z mikrobloga

Mirki, kompresor olejowy 50l dwutłokowy do domowych zastosowań, który wybrać?
- ok 700zł - masa chińskiego badziewia z Allegro pod różnymi nazwami (Kraft&Dele, Tagred, etc) i zapewne przeszacowanymi parametrami
- ok 1200zł - Stanley Fatmax 50l V2 - zapewne też chiński, zapewne z lepszych komponentów, zapewne ze 200zł płacę za samą nazwę
- ok 1200 zł - FINI SUPERTIGER VKM 4020-50-3M - ku temu się skłaniam
- dołóż 15000 i kup śrubówkę
#diy #warsztat #narzedzia #pneumatyka #kompresor #sprezarka #elektronarzedzia
  • 14
@grajlord: 50L - domowe zastosowania. Pick one. Piaskujesz ? Jak nie to jaki sens ma taka krowa ?
Sukcesywnie zszedłęm do domowych zastosowań z 24L - > 9L i teraz mam mały cichy kompresorek 6L
raz mam mały cichy kompresorek 6L


@Issac: na ile on jest faktycznie cichy? Z 98dB zszedłeś do 86dB, czy jest faktycznie cichy?
Temat mnie mocno interesuje, bo obecny tłokow 24l całkowicie mi wystarcza wydajnościowo, ale jego hałas jest ogłuszający, mam go serdecznie dosyć i od jakiegoś już czasu rozglądam się za faktycznie cichym kompresorem.
Bierz to Fini. W końcu są z grupy Atlas Copco. Pożałujesz dwóch stów a będziesz miał problem jak Ci się reduktor czy inna złączka od presostatu upierdzieli. Walter całkiem całkiem ale to też chińszczyzna. Magnum znam tylko bezolejówki medyczne więc się nie wypowiem. Możesz obczaić też rodzimych "producentów". Każdy tu stoi na pompach Abac'a czyli jest tanio a dobrze.
@Issac:

"Parece que ha habido un error..."

Ale po nazwie szukając, chodzi o to?

https://pl.wellindal.com/majsterkowanie/cevik/p-131408

drogawy trochę. Zastanawiałem się nad takim magnumem:

https://allegro.pl/oferta/cichy-kompresor-sprezarka-bezolejowy-magnum-jws-24-7389235487
Też cichy, ale martwi mnie trochę jego wydajność. Teoretyczna 135/min oznacza praktyczną pewnie z 80. A niestety, używam tego też do malowania pistoletem. LVLP co prawda, ale i tak mój obecny kompresor (Parkside, zbiornik 24l) ma wydajność zasysania 270/min, a więc dwa razy tyle, a przy tym pistolecie
@Issac: fajny, parametry ok, pewnym problemem jest rozmiar, mam nań mało miejsca, dlatego 50l rozpatrywałem raczej pod warunkiem, że będzie pionowy, ale jakoś go upchnę. Dzięki.