Wpis z mikrobloga

ydaje ci sie, ze gdyby goscie reatauracji siedzieli przy stolikach w obecnej sytuacji, to polocja nie mialaby prawa ich wyproaic i pilnowac, aby sprEdaz odbywala sie wylacznie na wynos?


@onuceSzatana: Ktoś coś jadł przy stoliku? W takiej sytuacji - #!$%@?ć, właściciel dostaje mandat, jest przepis. Odbierają na wynos - #!$%@? policjantowi do tego czy w kolejce czy nie, nie ma uprawnień do wydawania takich poleceń. Jaki w ogóle był powód podjęcia
@onuceSzatana: pomijając temat wpisu,

z ciekawości - jak ci się widzi wczorajsze łażenie dużą grupą po placu w Warszawie, z wieńcami bez odstępów 2m, i brak reakcji policji na zgłoszenia tego przez obywateli?

oraz np. dzisiejszy wjazd limuzyną na teren cmentarza, przez grupę osób, gdy inne osoby które mają tam groby bliskich, nie mogą wejść na cmentarz, nawet pojedynczo, bo jest zakaz wejścia na cmentarz?
@wypokowytrol: nie ma maseczki, nie ma rękawiczek, powinien z miejsca dostać 30k kary za rozprzestrzenianie wirusa. Praca na stanowisku nie zwalnia z obowiązku dbania o stan zdrowia obywateli. Taką karę powinien dostać każdy z policjantów, którzy zostali nagrani i nie byli wyposażeni w podstawowe zabezpieczenia jakimi są rękawiczki jednorazowe oraz maseczka. A jak ktoś po takiej interwencji zachoruje ten "policjant" powinien pokrywać koszty leczenia.
W dupie mam policję i polityków i nie będę strzelał sobie w kolano tylko dlatego że ich nie lubię. Kaczor i policja mogli by siedzieć zabunkrowani i mieć wszystko wdupie. Sama wiedza, od epidemiologów o skuteczności samoizolacji powinna być wytaczająca żeby siedzieć w domu na dupsku i takich numerów jak ten #!$%@? janusz właściciel wędzarni nie robić.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie odróżniasz typie dwóch kategorii: "co jest słuszne" a "co jest w granicach
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie wiem, czy miał prawo czy nie miał - nie śledzę na bierząco zmian w prawie apropo prowadzenia gastronomii, na pewno szukał dziury w prawie. Jeżeli miał prawo - można zmienić prawo. Jeżeli nie miał prawa - można mu #!$%@?ć karę za łamanie przepisów. Obstawiam, że skoro żadnej kary nie dostał to znalazł furtkę - jego prawo, niech rządzący poprawią przepisy to problem się rozwiąże.
Czy interwencja była bezpodstawna -
Jak byście śpiewali gdyby doszło tam do rozprzestrzenienia się wirusa?


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Dużo większym i o wiele powszechniejszym zagrożeniem jest jak dla mnie wszechobecne byle jakie prawo i jego ignorowanie przez urzędników państwowych - od pani Krysi w US po prezydenta. Przyzwolenie na takie rzeczy to problem z którym borykamy się od 30 lat, wirus przejdzie, a my dalej zostaniemy w chlewie obsranym gównem.
Policjant ma prawo pytac


@onuceSzatana:
Konstutucja, artykuł 51:
2. Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym.
...
5. Zasady i tryb gromadzenia oraz udostępniania informacji określa ustawa.

Pokaż mi jaka ustawa pozwala policjantowi zadawać pytania jak krawężnik na filmiku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jesliby nie odpowiadali i nie stosowali sie do polecen, policjant ma prawo wlepic