Wpis z mikrobloga

@piotrek39: @klokupk: cicha praca (w bloku zwłaszcza jednostki zewnętrznej), lokalizacja jednostki wewnętrznej (odradzam miejsca nad elektroniką i te, w których może wam wiać na kark). Szczegółów tez jest trochę, ale one są uzależnione od tego jak dokładnie ma wyglądać montaż; na przykład należy pamiętać o syfonowaniu jeśli urządzenie jest podłączone do kanalizy.
@piotrek39: Średnio- nie jest to najwyższa półka, a urządzenie budżetowe, także cudów nie można się spodziewać. Ja mam najtańszego Daikina Sensira+ i serio, moim zdaniem nie ma niecnego lepszego do bloku. A trochę tego w życiu widziałem. Jeśli masz spoko sąsiadów, to nie masz się czego bać i pewnie z Kaisai tez będziesz zadowolony. Ja osobiście nie lubię urządzeń z fabryk koncernu Midea, a Kaisai to nic innego niż Midea.
@jdsal: Mam, działa. Testowałem z różnych miejsc i faktycznie działa. Jedyne co mnie wkurzyło, a nie wiedziałem o tym wcześniej, to fakt, że w tym modelu nie mierzy na bierząco zużycia energii elektrycznej. Zawsze wi-fi odradzam, bo jest z tym więcej kłopotów niż to wszystko warte, ale w tym wypadku jest ok.
@Opluty3: w kilku miejscach znalazłem opinie, że wifi kiepsko dziala w Gree, gdy sie używa poza mieszkaniem. Pomimo tego myslalem jednak o Gree. Ale dostalem wycene z jednej firmy gdzie sensira+ z wifi jest w tej samej cenie co gree luxury+ no i mam zagwozdke co wybrac :)
@jdsal: Sensira to kobyła trochę, mam na myśli wewnętrzna. Gree gubi urządzenia. Jest na to podobno sposób- jakieś kombinacje z azjatyckimi serwerami (aż tak się nie wgłębiałem). Ja bym brał Daikina. Jestem bardzo zadowolony, wszyscy klienci są z niego zadowoleni. Bardzo ciche urządzenie. Gree Luxury+ tanie nie jest. Jeśli chodzi o funkcje, to Daikin w sumie jest biedniejszy (ruch poziomy żaluzji). Gree też są bardzo ok. 2,5 czy 3,5kW?