Wpis z mikrobloga

Wczoraj w BBC news pewien pan śmiało zinterpretował nieprofesjonalne podejście WHO na początku pandemii. Takie rzeczy nie często są puszczane w telewizji, to kontrowersyjne słowa, które jednak są prawdziwe i realnie określają rzeczywistość. Otóż Tajwan na początku całej pandemii ostrzegał who I świat o tym co dzieje się w Chinach i w jakim kierunku to zmierza. Tajwan szybko podjął właściwe środki by zabezpieczyć się przed wirusem. Jednak jak wiemy Chiny nie szanują odrębności Tajwanu, tak samo WHO nie potraktowało poważnie ostrzeżeń z tego kraju. Mam tylko nadzieję, że świat nauczy się nie ufać komunistom. Powinniśmy poważnie przemyśleć swoją głupotę jaką było zaufanie Chinom na ich słowo i statystyki (i przez to niezdarne reakcje wielu państw) oraz przemyśleć, czy WHO zrobiło wszystko co tylko mogło by zminimalizować koszty jakie podnosimy
#chiny #koronawirus
  • 18
Wczoraj w BBC news pewien pan śmiało zinterpretował nieprofesjonalne podejście WHO na początku pandemii.

[...]

Tajwan szybko podjął właściwe środki by zabezpieczyć się przed wirusem.


@dioxyna: moment, czyli jakis czlowiek w BBC news mowil o tym, ze WHO bylo fuj i ze Tajwan postapil wlasciwie, ale samo UK nie postapilo nawet w 10% w tym samym stopniu co Tajwan? To sie nie trzyma kupy. Jakies zrodlo kto w ogole powiedzial te
@Zhukov: To, że Tajwan postąpił właściwie, WHO zwlekało i nie traktowało ostrzeżeń Tajwanu poważnie nie implikuje w żaden sposób nawet 0,0001% że jakiekolwiek inny kraj z UK na czele też nie zwlekało i nie postąpiło właściwie. Nie jestem w stanie teraz odnaleźć słów tego pana, jednak to zostało powiedziane oficjalnie. Chyba , że zaprzeczasz polityce Chin wobec Tajwanu i uważasz, że jest to relacja dwóch kompetentnych , równych krajów ze strony
Nie jestem w stanie teraz odnaleźć słów tego pana, jednak to zostało powiedziane oficjalnie.


@dioxyna: Nie pociagne dalej tego tematu, poniewaz nie slyszalem tych slow, a to moze sporo wplynac na to co sam napisalem wyzej, bo bazowalem jedynie na Twoim wstepnym wpisie.

ttps://www.google.com/amp/s/amp.ft.com/content/2a70a02a-644a-11ea-a6cd-df28cc3c6a68


paywall, ale juz widzialem ten artykul. Jest w nim zawarta informacja odnosnie mozliwosci rozprzestrzeniania sie human-to-human, a nie potwierdzona informacja, ze tak sie wlasnie dzieje. To byloby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dioxyna: wybacz to w takim razie inny artykuł na fp czytałem.

Fp daje paywalla chyba po jakiejś ilości odsłon strony. Albo to wina tego że jestem w UK
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dioxyna: niektóre media z Tajwanu atakowały go bezpośrednio i robiły wycieczki osobiste a także nazywały go "murzynem na stołku". Zapewne nie mówimy o tych samych artykułach ale było wiele ataków ze strony Tajwanu (jak i również z innych państw - wystarczy otworzyć jakieś znalezisko na jego temat to się zobaczy mnóstwo komentarzy odnośnie jego koloru skóry).
ale są też też argumenty dotyczące jego pracy, a nie koloru skóry


@dioxyna: jesli w jednej wypowiedzi sa obydwa powyzsze argumenty to umiem zrozumiec, ze ktos nie chcial odpowiadac na pierwszy argument. Jakiekolwiek wycieczki personalne tylko sprawiaja, ze odechciewa sie dyskusji i to jest pierwszy argument, aby w ogole przestac dyskutowac z kims.

z jakiegoś chorego powodu gdy sprawa dotyczy nie białego schodzimy do argumentu rasizmu


Zgadzam sie totalnie. Nie mam
Coz, jest atakowana. Zapewne jest tez zalewana roznymi glosami z Tajwanu, ktore moga miec racje w calej sprawie, ale teraz latwiej jest WHO odpowiedziec "hej, atakowali nas bezposrednio rasistowskimi komentarzami, wiec nie bedziemy dyskutowac z prostakami" i w sumie tyle. Oczywiscie to nie jest moj poglad na cala sprawe, ale WHO moze po prostu pojsc ta droga.


@Zhukov: Cały świat atakuje tego nieudacznika. Jego kolor skóry nie ma tutaj nic do