Wpis z mikrobloga

#autocad #projektowanie #architektura #praca

Skonczylem studia na poziomie inzyniera i chcialbym zapisac sie na kurs AutoCad, co by w nim smigac z lekką reka.
Pytania do bardziej doswiadczonych:
-Czy osoba z dobra znajomoscia tego programu ma szanse znalesc dobrze platna prace?
-Czy pracodawcy w ogole patrza na to czy ktos skonczyl jakies kursy?
-Czy jest jakis powazany, lub polecany kurs projektowania w autocad o ktorym wiecie?
-jakies porady prosze? :) marzy mi sie praca jako takiego rysownika/projektanta w AutoCad tylko nie wiem czy inwestycja w formie czasu i pieniedzy w kurs nie jest strata czasu

#help
  • 9
@Zakimar: wydaje mi się że sama znajomość cada za wiele Ci nie daje bo tak naprawdę to bardziej zaawansowany paint, sztuką jest narysować coś sensownego i zgodnego z normami a do tego potrzebna jest Ci wiedzą i doswiadczenie
@Zakimar: na przykładzie konstruktora z branży mechanicznej powiem, że wszelkie kursy odnośnie nauki cada/modelowania to strata czasu i pieniędzy. Jak chcesz się nauczyć to zacznij pracować i ogarnij jakieś tutoriale. Odnośnie catii to mówimy o branży mechanicznej, a nie architekturze
@Zakimar: odnośnie architektury to skupiłbym sie na nauce np. Archicada, Revita, Allplan czy innych programach CAD/BIM. Zupełnie inna praca na ifc niż na syfiatym dwg. Sam pracuje na Archicadzie i w tamtym roku wymieniłem wszystkich (prawie bo został mi elektryk) branżystów na takich co robią w BIM.
@Zakimar: jeśli nadal szukasz jakichś kursów, to polecam PCC szkolenia.pccpolska.pl/szkolenia/
byłem jakiś czas temu z firmy i było całkiem spoko, dowiedziałem się kilku nowych rzeczy
Z tego co wyczytałem, robią teraz kursy online