Wpis z mikrobloga

#stronainternetowa #internet #www #stronawww #informatyka #marketing #internet

Dwa miesiące temu zrobiono mi stronę internetową. Gościa znalazłam na grupie na facebooku, dał dobrą cenę, podpiął coś tam do swojego serwera ( ja się w ogóle na tym nie znam) no i po tych dwóch miesiącach strona nie działa, podobno nie ma kasy na opłacenie czegoś tam ...

Moja strona jest zablokowana. Co mogę zrobić? Czy jest jakiś sposób żebym odzyskała kasę? Nie wiem już gdzie mam szukać kogoś kto mi to dobrze zrobi i będzie godny zaufania ....
Dałam mu do zrozumienia, że jesli stronka nie będzie działać za dwa dni to go opiszę na tej grupie gdzie go znalazłam no ale to przecież nic nie da.
Czyli co, straciłam kase i stronkę?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Init0: nie, strona była na hostingu moim własnym, on miał mi tylko zrobić zabezpieczenie SSL i twierdził, że musi to podpiąć u siebie coś tam coś tam... bo na domeny pl było za drogo więc tak zrobił,

a stronka była już wcześniej gotowa na worpresie i on mi tylko robił poprawki

trochę źle to napisałam bo w sumie nie chodzi mi o kasę tylko o stronkę
  • Odpowiedz
@michalina__: no to teraz jego dobra wola, żeby dał Ci kopie strony i bazy - skoro robisz takie głupoty to się nauczysz, że się tak nie robi ( ͡º ͜ʖ͡º) Dodatkowo jak tam były dane klientów/userów to powinna być podpisana umowa zgodna z GDPR
  • Odpowiedz
@michalina__: skontaktować sie z osoba której przekazałaś stronkę i poprosić o zrzut strony(kodu) i bazy. Najlepiej wspomnij, że możesz zapłacić drobny datek za to, może się zgodzi. Następnym razem nie rób takich rzeczy, na to podpisuje się umowę.
  • Odpowiedz
@michalina__: on ma pewnie pare stronek podpiętych, pewnie nie zapłacił i dlatego mu to zablokowali. Jak odzyskasz od niego stronkę (bo ich support Ci jej nie wyda) to możesz lajtowo wykupić tam hosting tylko tym razem na swoim koncie, też mają bezpłatne przeniesienie.
  • Odpowiedz
@Init0: mam swoją domenę na domeny.pl ale teraz okazuje się że blokada jest od smarthosta dlatego ja już nie ogarniam o co chodzi,

na pewno pocztę mam na domenach.pl

z smarthosta odpisali mi, że byłam podpięta pod resellera (ale nawet nie wiem co to znaczy)

i teraz nie wiem jak to wszystko poukładać, że mieć wszystkie dostępy bezpośrednio
  • Odpowiedz