Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, wychodki nie rozumieją ze tydzień temu Szumowski powiedział, że maseczki nie pomagają - chodziło tutaj o to, ze nie uchronią zdrowych przed wirusem. A wprowadzany jest nakaz ich noszenia, bo #!$%@? wie ile tak naprawdę jest chorych, szczególnie tych przechodzących chorobę bezobjawowo i uchronią w jakimś stopniu zdrowych przed zakażeniem przez potencjalnych nosicieli.

#koronawirus
  • 13
  • Odpowiedz
@Jahcob: Po tym co piszą na tagu niektórzy, to stwierdzam że nie, bo przywołują wywiad z Szumowskim, gdzie mówił ze one nic nie dają w kontekście noszenia ich przez zdrowego XDD
  • Odpowiedz
@Osqr: On gadał w sejmie rzeczy w stylu "Nie nosze maski bo jestem zdrowy" (czyli nie ma objawów). Nie siej propagandy, że on nie siał dezinformacji o maskach, bo to robił, a teraz nagle zmiana o 180 stopni.
  • Odpowiedz
@Osqr: przecięz od początku było wiadomo, że można przechodzić chorobę bezobjawowo i przyczynia się to do większej ilości zakazonych, a Szumowski mówil, że wcale to w niczym nie pomaga. A teraz fikoł i zmiana podejścia
  • Odpowiedz
@Anien: @Debowy_Jacek:

1. Wprowadzają model Czeski, bo widza ze działa, #!$%@? ze robią przy okazji 2x więcej testów, czy tam nawet więcej

2. Upierał się przy tym, że noszenie masek przez zdrowego gowno daje i tu miał racje. A to, ze nie wiemy kto jest zdrowy, a kto nie, to już odrębna kwestia XD
  • Odpowiedz
@Osqr: Zalecenia rządów to nie badania medyczne, muszą one dostosowywać się do braków zasobów. Z twoich linków wynika, że brakuje wystarczająco info, żeby stwierdzić, że maski chronią przed zarażeniem, jedyne stwierdzenie, którego się dopatrzyłem, że nie chronią to zdanie jakiegoś randoma z GIS, który nawet nie precyzuje, jaki typ masek ma na myśli, więc nie traktuje go zbyt poważnie.
Powiedz mi, jeśli filtrujące maski nie pomagają przed zarażeniem, to czemu w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Osqr: to tydzień temu było wiadomo ilu przechodzi bezobjawowo dzbanie? Co się zmieniło? Wtedy i dziś tacy byli. Ilu to tylko spekulacje bo robi się śmieszne ilości testów żeby coś estymowac.
  • Odpowiedz