Wpis z mikrobloga

O ile wcześniej pożary były na granicy Strefy Wykluczenia tak teraz pali się po prostu Czerwony Las. :'D
#czarnobyl

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym co tam się dzieje to na FB:
Державне агентство України з управління зоною відчуження

#ejdlakazdego <- mój tag, nie chcesz czytać jądrowych niusów - czarnolistuj
Pobierz markedone - O ile wcześniej pożary były na granicy Strefy Wykluczenia tak teraz pali ...
źródło: comment_15864210355xPOPbrVa1WCqHxdCnBJwT.jpg
  • 16
@ja_nie_lubie: Pożary w strefie są regularne, jak wszędzie, przyrody się nie oszuka.

Czy ten pożar będzie się wiązał z jakimś szerszym skażeniem radioaktywnym, zawieje to także do nas?

1. Jak będę miał jakieś fajniejsze prognozy to tu wrzucę. Natomiast w obecnej chwili mogę tylko powiedzieć, że nawet jak coś podniesie z ziemi to nie będą to na tyle duże aktywności żeby stworzyć znaczące zagrożenie dla życia.
2. Obecnie szczerze wątpię, bardziej
@zcaalock: Akurat stref gdzie grzeje od promieniowania jest więcej, chociażby cmentarz miejski w Prypeci gdzie promieniowanie tła (mierząc je metr nad ziemią) potrafi przekroczyć 20 µSv/h.

@markedone: Aktualną sytuację z pożarami śledzę głównie poprzez tą mapę https://worldview.earthdata.nasa.gov/?t=2020-04-08-T04%3A00%3A00Z&l=MODIS_Terra_Thermal_Anomalies_Night,MODIS_Terra_Thermal_Anomalies_Day,MODIS_Aqua_Thermal_Anomalies_Night,MODIS_Aqua_Thermal_Anomalies_Day,VIIRS_SNPP_Thermal_Anomalies_375m_Night,VIIRS_SNPP_Thermal_Anomalies_375m_Day,Reference_Labels,Reference_Features,Coastlines,VIIRS_SNPP_CorrectedReflectance_TrueColor(hidden),MODIS_Aqua_CorrectedReflectance_TrueColor(hidden),MODIS_Terra_CorrectedReflectance_TrueColor
Mamy kontakt z ludźmi ze strefy, w tym strażakami i co mnie dziwi to brak jakiejkolwiek informacji na stronie głównej elektrowni. Jak pisaliśmy na napro to jeden pożar dotarł do miasta Poliske (niestety
@markedone: Tutaj by trzeba było speca od materiałoznawstwa aby określił jak ewentualny pożar wpłynie na konstrukcję radaru. Chociaż po tym śmiertelnym wypadku Białorusina to wycięto sporo drzew z najbliższej okolicy radaru ale od tamtego czasu nikt kolejnej przycinki nie robił. Niech ten radar wytrzyma bo szczytu dużego radaru jeszcze nie zdobyłem xD
@Tryskacz_zamszowy: Obecnie w strefie hula pożar (prawdopodobnie efekt celowego podpalenia) dzisiaj dotarł nawet do miasta Czarnobyl gdzie na ulicach zaroiło się od straży pożarnej, wozów itp prawie jak w 1986 roku. Całe szczęście, że ogień jednak nie objął miasteczka Czarnobyl-2 na terenie którego znajdują się radary systemu Duga. Pomimo wykrycia na tym obszarze ognia przez satelity NASA informacje te zdementowała administracja Strefy Zamkniętej, argumentując tym, że po prostu wiatr zwiewał cały
Pobierz Sweet-Jesus - @Tryskacz_zamszowy: Obecnie w strefie hula pożar (prawdopodobnie efekt ...
źródło: comment_1586531004i2FaZ4nDGrks7B9tWFl1sW.jpg
@Tryskacz_zamszowy: Aaa o tą sprawę chodziło ;) To było w 2017 roku. W całkowitych ciemnościach wchodziło tam dwóch stalkerów, było wietrznie, zimno i wszystko pozamarzane. Oczywiście był to nielegalny wypad do strefy. 33-letni Białorusin spadł z 15 metrów z dużego radaru ponosząc śmierć na miejscu.