Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że ludzie nie wiedzą jak i kiedy używać maseczek i rękawiczek.
Fajnie że zakładają i może dzięki temu czują się lepiej i inni widząc ich też czują się lepiej/bezpieczniej, ale...
Często noszą te same rękawiczki bardzo długo, przechodzą w nich od domu do samochodu, z samochodu do sklepu i ze sklepu do innego sklepu, a później jeszcze jarają w nich fajki i wracają samochodu gdzie wszystko wcierają w kierownice i jadą do domu... dopiero w domu chyba zdejmują :/ Maseczki też albo noszą cały czas, nawet w swoim prywatnym aucie, albo nos im i tak wystaje... o sterylizacji maseczek to nawet nie słyszeli. Nie wiem jak uświadomić im zasady i procedury używania bo naprawdę robią to źle. O rzucaniu rękawiczek na ziemię tam gdzie stoją już nie wspomnę. Ktoś może ma jakiś pomysł? Bo naprawdę nie jest dobrze i wydaje mi się że tylko marnują rękawiczki i maseczki rozsiewając wokół złudne poczucie bezpieczeństwa. #koronawirus #polska #covid19 #medycyna
krulwypoku_IgB6 - Wydaje mi się że ludzie nie wiedzą jak i kiedy używać maseczek i rę...

źródło: comment_1586379340Op9tDur0qcfq8aY6dNq3ml.jpg

Pobierz
  • 35
@yggdrasill: Zależy jaka maseczka, jeżeli jednorazowa to trzeba zmienić co jakiś czas (jak zrobi się wilgotna). Niektóre można dezynfekować/sterylizować itd. W innych wymieniać filtry. Zależy jaką masz. Myślę że warto ruszyć głową i zobaczyć co masz do dyspozycji. Jak tylko 1 sztuka to kiepsko ale jak masz 2 to możesz sobie w połowie dnia wymienić. Oczywiście trzeba uważać przy ściąganiu takiej używanej. Ja rękawiczki i maseczkę traktuje jak umazane niewidzialnym gównem
@krulwypoku_IgB6: nie uświadomisz, ludzie myślą, że rękawiczki magicznie chronią ICH przed wirusem o ile je mają na rękach... jak dziś widziałam klientów w rossmanie, którzy gołymi rękami macali płyny do kąpieli (a potem co?), nic mnie nie podniesie n duchu :) A na mnie w masce i z rękawiczkami patrzyli jak na aliena
wychodzą i wsiadają do auta i odjeżdżają w tych samych rękawiczkach


@Adam_Malysz: ja pierwsze co robię po wejściu do auta to dezynfekuję te rękawiczki izopropanolem zanim czegokolwiek dotknę w środku.


dodatkowo jako skrajny paranoik na swoje nitrylowe rękawiczki przed wejściem do sklepu zakładam te foliowe na swoje, po wyjściu ze sklepu te foliowe wyrzucam
@011011010110000101111000: 70% jest optymalny do dezynfekcji skóry (i tu ograniczeniem bardziej jest unikanie niszczenia/wysuszania skóry), do dezynfekcji powierzchni można używać wyższych stężeń - ja używam 90% i jestem pewien że to dobre stężenie do tego celu.