Wpis z mikrobloga

@Alex_Krycek Sprzedawała się dobrze, bo fani wszystko kupią. Jak Fallout 76 :)

Gorzej już było z dodatkami dającymi jednego potwora, kilka map i jakieś nieistitne badziewia w cenie jak za podstawkę.

Czwórka była uproszczona względem trójki i muzyka w tej grze też zresztą nie przypadła do gustu ówczesnym graczom i krytykom.

No i ilość gliczy też niepoprawiła ocen tej gry.

Zresztą. Trójka żyje, a czwórka na tagu pojawia się równie często jak
@aksal89: a ja za to lubię H3, ale bardziej mi się podoba H4. Jedyny sensowny argument jaki przemawia do mnie za starszą częścią jest dużo lepsze zbalansowanie poziomu siły poszczególnych miast, dzięki czemu można grać swobodnie w multiplayer, bez obawy o właściwy wybór miasta. Swoją drogą tłumaczy to dodatkowo dlaczego ta część tak długo podtrzymuje swoją popularność, podczas gdy jej następczyni poszła w zapomnienie.
Btw ja gram tylko w single player,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alex_Krycek: mnie w H4 najmniej odpowiada grafika - mapa przygody jest najczęściej po prostu pusta, a na mapie bitwy do dziś czasem nie umiem ocenić zasięgu jednostki ( ͡° ʖ̯ ͡°) za to np wybór jednostek w zamkach, czy walczący bohaterowie mi bardzo przypadli do gustu
Sprzedawała się dobrze, bo fani wszystko kupią.


@Polankowicz: a słyszałeś o pewnym niefortunnym dodatku do H3, który został błyskawicznie wycofany i zastąpiony wrotami żywiołów? Jak coś się nie podoba, to raczej się nie sprzedaje.

Czwórka była uproszczona względem trójki


W sensie, że mniej miast i potworów? W H4 stworzenia przynajmniej różniły się pod względem umiejętności, a nie były tylko innymi grafikami z podobnymi statystykami ( ͡~ ͜ʖ ͡°
@Alex_Krycek: A no mniej miast i potworów i wrzucenie tego co przeżyło do jednego zmiksowanego gara. Było parę fajnych nowości jak pomiot(?) z Nekropolii czy mechanicznego coś z najwyższego poziomu miasta z krasnalami, ale suma sumarum było sporo regresu (harpie) i wg świat Homm strasznie zubożał. Na mapie też było mniej detali robiących klimat części poprzedniej. Czwórka mogłaby się przyjąć gdyby nie zrobili jej na odwal się i nie olali jej
Na mapie też było mniej detali robiących klimat części poprzedniej. Czwórka mogłaby się przyjąć gdyby nie zrobili jej na odwal się i nie olali jej dalszego rozwoju.


@Polankowicz: to jakiś żart! Na pewno grałeś w H4 więcej niż parę minut? Przecież w H4 jest dużo więcej przeróżnych obiektów na mapie niż w H3

Fanboye mają syndrom Sztokholmski. Fallout 76 to gówno, a i tak są ludzie co w to grają i
@aksal89: hmmm dla mnie są w zupełnie innym klimacie. HOMM3 było zrobione na starych syntezatorach, HOMM4 brzmi bardziej "pro". Nie jestem w stanie tego ocenić obiektywnie, bo do 3 mam o wiele większy sentyment i "bardziej znam na pamięć" :) przy obu częściach zrobili kawał dobrej roboty (muzycznie) imho

Ponadto, z "trójki" jest bardziej uniwersalna https://www.youtube.com/watch?v=Yg-b_ZjB9eQ xD tak, spamuję swoją nutą, nevermind :P