Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, zobaczcie jak działa nasz profil zaufany i możliwość składania wniosków w sprawie dopisania się do okręgu spisu wyborów.

Zdeterminowany tym co się dzieje obecnie w polityce, aferami z głosowaniem korespondencyjnym i brakiem możliwości przemieszania się postanowiłem, że wcześniej dopiszę się do okręgu wyborczego, żeby nie czekać na ostatnią chwilę i uniknąć ryzyka, że nie urzędnicy nie zdąża mojej sprawy załatwić z powodu miliona wniosków, które najprawdopodobniej obecnie dostaną oraz potencjalnym przeciążeniem serwera, którego się spodziewam.

Co zrobiłem:
1. Wszedłem na profil zaufany.
2. Następnie kliknąłem na Katalog spraw -> Wybory -> Dopisz się do spisu wyborców

Pojawi się opis wniosku, że można go zgłaszać tylko do 8 października. Wniosek niezaktualizowany.

No nic, myślę, że zdarza się i może ktoś zapomniał zmienić opis. Postanawiam i tak złożyć wniosek, klikam na "Załatw sprawę". I co? I nic - pojawia się komunikat z informacją "Przerwa techniczna", bez jakiejkolwiek informacji z czego wynika.
Zapomniałem dodać, że próbuje już od kilku dni.

O co biega i kiedy te wnioski będą dostępne ? Dlaczego urzędnicy nie usuwają z katalogu spraw wniosków, skoro nie są aktualne ? Dlaczego system wyświetla "Przerwa techniczna", bez informacji z jakiego powodu ta przerwa wynika ? Najłatwiej tak napisać.
Dlaczego ten wniosek jest widoczny, skoro nie można go uzupełnić ?

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #koronawirus #profilzaufany
Pobierz petepl - Mirki i Mirabelki, zobaczcie jak działa nasz profil zaufany i możliwość skła...
źródło: comment_1586335559B2deP8zhEjy3qCBzS58WU3.jpg
  • 5
@petepl: Wyłączyli go chyba przez to zamieszanie z wyborami.
Czuję że to będzie porażka jakaś potem gminy nie dadzą rady tego obsłużyć w kilka dni.
@Dpdp: Obawiam się podobnej sytuacji. Wniosków będzie miliony, sporo ludzi wynajmuje mieszkania, a nie będzie chciało/mogło wrócić do domu, gdzie sa zarejestrowani. Dam im jeszcze chwilę i jak się to nie zmieni w ciągu tygodnia-dwóch, to dzwonię