Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o podział pensji 40-40-20. Jak to ma wyglądać jak ktoś dla przykładu zarabia 10k miesięcznie (na rękę)? 40% pokrywa pracodawca więc 4k dostaje na pewno, 20% idzie na barki pracownika więc te 2k jest stratny (obniżony wymiar etatu). A jak wygląda kwestia z pozostałą częścią? Państwo płaci 40% ale tylko do średniej krajowej więc państwo dorzuca 1.5k (40% średniej krajowej), 3.5k (mniej więcej średnia krajowa) czy ile? I co z pozostałymi pieniędzmi? Pozostałą część też bierze na siebie pracodawca? Pracownik dostanie 8k do ręki? Próbowałem szukać odpowiedzi na to pytanie, ale nie widzę na necie.
#koronawirus
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: slyszalem interpretacje ze 40-40-20 ale od polowy pensji, wiec zaczynasz od 5k brutto, zdejmujesz 20%, 80% placi ci pracodawca a on odzyskuje 40% od państwa
@trolololo999: @cybulion: czyli wtedy ktoś zarabiający te 10k ile dostanie na rękę w takim modelu? Do tych 8k resztę dopłaca mu pracodawca? Czy pracodawca może powiedzieć, że ma to w dupie, państwo taki model zaproponowało i on swoje zapłacił?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: @trolololo999: sprawdzilem porozumienie z mojej firmy z interpretacja przepisow. Ty masz przestoj czy uciecie etatu? Przy przestoju panstwo daje max 2080, przy zleceniu/dg - 2080 jednorazowo, a jak ci uconaja etat to panstwo w piździe cie ma.