Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem sobie na początek do sypialni żarówki xiaomi yeelight, sterowałem nimi z telefonu aplikacja oraz głosowo przez asystenta Google na telefonie. Niestety od paru miesięcy sterowanie przez asystenta jest beznadziejne, większość komend wyszukuje w Google zamiast wykonywać. Nawet proste 'wyłącz światło' które wcześniej działało natychmiastowo teraz wyszukuje w Google. Jedyne co działa to włączanie, ale nie mogę już powiedzieć po prostu 'włącz światło' tylko muszę precyzować w którym pokoju, pomimo że dodany mam jeden, nie mówiąc już o zmianie kolorów czy natężenia.
Czemu tak się to popsuło, w ustawieniach nic nie zmieniałem :/
#googlehome #google #yeelight #smarthome (wiem, na wyrost xD) #xiaomi #pomocy #android
  • 5
@vind: Dzieje się tak dlatego, że oficjalnie google home wciąż nie ma wsparcia języka polskiego, działa to w kratkę dziś mówisz po polsku żeby włączyć/wyłączyć urządzenie jutro już musisz po angielsku bo inaczej nie zadziała. Ustawienia nie mają na to wpływu.
Dzieje się tak dlatego, że oficjalnie google home wciąż nie ma wsparcia języka polskiego, działa to w kratkę dziś mówisz po polsku żeby włączyć/wyłączyć urządzenie jutro już musisz po angielsku bo inaczej nie zadziała. Ustawienia nie mają na to wpływu.


@cocamide: Coś na to wpływ musi mieć, bo parę miesięcy temu normalnie w pełni działały wszystkie komendy po polsku i nie wiem czy to problem w moich urządzeniach czy Google z