Wpis z mikrobloga

Witam. Przymierzam się do kupna swojego pierwszego auta. Wypatrzyłem na olx Volvo s40 diesel 1.6 i prawdopodobnie będę jechał go obejrzeć. Słabo znam się na samochodach, więc prosiłbym o poradę na co zwrócić uwagę przy zakupie auta (szczególnie jeśli ktoś ma doświadczenia z Volvo) #auto #volvo #diesel #samochod
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sztywniutk0: jak diesel to standardowo: dwumasa czy trzęsie (takie telepanie lekkie charakterystyczne lekkie jak gasisz silnik - wtedy licz koszt naprawy wymiany kompletu dwumasa-sprzeglo - 2500+ zł), zobacz czy nie leje się z wtrysków, czy nie ma na nich nagaru (wygląda jak lepki smar), posłuchaj czy nie wyje turbina (taki jakby świst będzie słychać jak coś będzie nie tak), zajrzyj pod spód czy nie ma wycieków, przejedź się z tym samochodem
@rekoj: To nie to S40 ;)
@sztywniutk0: Dobrze mówi @swital: - zdarzają się przypadki podgięcia korb. Może to nie dawać praktycznie żadnych objawów, aż rozpieprzy pół silnika.
Ten samochód chyba nie ma jakichś wrażliwych punktów. Ot zwykłe, poprawne wozidło. Jedynie ten silnik może być trochę za słaby na masę auta. Jeśli się nie znasz na samochodach, to rzuć stówę, dwie czy trzy komuś, kto się zna, to drastycznie zwiększysz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: jak to nie ma... Zwróc uwagę na hamulce, czy nie biją. Sprawdź czy nawiew działa. Poproś sprzedawcę żeby nie rozgrzewał go przez przyjazem. Sprawdź czy nie kopci za bardzo. Sprawdź daty na pasach.
@CinuLNS: Volvo wprowadziło DPF dopiero po 2008 roku. Nie wiem jak S40, ale w moim S60 po lifcie wprowadzili piezoelektryczne wtryski których nie da się regenerować, te z przedlifta się dało
@sztywniutk0: do tego zobacz wibracje silnika na biegu jałowym. Zresztą to i tak nie duży koszt, u mnie poduszka silnika wyszła 240 złotych, ale zawsze więcej idzie utargować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marshall1337: przecież to podstawa przy każdym samochodzie, a tutaj Mirek pyta o konkretny model. Z takim podejściem to można się rozpisywać dalej o mierzeniu szpar, kontroli opon, sprawdzeniu zawieszenia, przejrzeniu podłogi i progów, sprawdzeniu działania każdego przełącznika...