Wpis z mikrobloga

Do wszystkich mirków, którzy korzystają 'zus na start'- musicie płacić składeczki, nie podlegacie zwolnieniu.

Trzeba tylko prześledzić krok po kroku artykuły, na które powołuje się dany przepis.
Podaję dokładną "ścieżkę" do prześledzenia i wyciągnięcia własnych wniosków: art. 31 zo ust. 2 => art. 8 ust.6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych => art. 18 ust. 1 ustawy prawo przedsiębiorców.
Pamiętajcie, że Infolinia nie jest wyrocznią... Dziś mówią tak, jutro doczytają i zmienią swoje odpowiedzi. Oni te odpowiedzi klepią z kartki napisanej na kolanie.

Byłby to temat na główną stronę sporych portali, no ale takie czasy, że przymyka się na buble prawne oko.
#zus #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@Arytmetyk: co?

2. Na wniosek płatnika składek, będącego osobą prowadzącą pozarolniczą działalność, o której mowa

w art. 8 ust. 6 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 266

i 321), zwanej dalej „osobą prowadzącą pozarolniczą działalność”, opłacającego składki wyłącznie na własne ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne, zwalnia się z obowiązku opłacenia nieopłaconych należności

z tytułu składek na jego obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz wypadkowe, dobrowolne ubezpieczenie chorobowe,ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy, należne
  • Odpowiedz
@Papilon: Jeśli czytałeś to może wiesz, po przejściu z "ulgi na start" (tylko zdrowotne) na 2-letni "preferencyjny" ZUS już się taka JDG kwalifikuje, tak?
  • Odpowiedz
@Papilon: Przeczytałem te ustawy i moim zdaniem nie wyklucza on osób korzystających z zus na start.
Zakładając że jestem przedsiębiorcą korzystającym z ulgi, działalność mam od początku roku, przychód <15k

Aby być zwolnionym ze korzystam z art. 31zo ust. 2 "ustawy antykryzysowej"

Na wniosek płatnika składek, będącego osobą prowadzącą pozarolniczą działalność, o
  • Odpowiedz