Wpis z mikrobloga

@zielony_ogrodnik: tak można, zima była łagodna, a przy taki przymrozkach i mrozach radzi sobie dobrze. Nie wiem co będzie jak przymrozi do -30 st., ale zobaczymy bo mam zamiar posadzić z 10 krzaków co najmniej.
Jest inny problem, widzisz jest kwiecień, a on wypuszcza dopiero liście, więc owoce będą, ale raczej nic się nie dojrzeje.
  • Odpowiedz
@zielony_ogrodnik: granat może rosnąć całą zimę tylko nie tak intensywnie i nie potrzebuje tyle podlewania.
Po za tym to nie drzewo i jak ci się rozrośnie to nie wykopiesz tego tak łatwo. Potrafi z tego wyrosnąć spory krzak.
  • Odpowiedz
@gobi12: ja tam nie mam zamiaru tego wykopywać, ma przetrwać i chce sprawdzić ile przetrwa.
A co z takim bananowcem robić jak urośnie. Widziałem takie drzewo w Polsce w oranżerii, ale miało już 4 m.
  • Odpowiedz
@Mijun: granat w gruncie w Polsce wytrzyma i będzie miał owoce, ale najważniejsze by mu wydłużyć ciepłe dni do końca października, inaczej to się nic nie dojrzeje. Ja jak na razie posadzę kilka krzaków i będzie patrzył co się będzie działo.
Imbir już jest w tunelu w gruncie, tamarillo już stoi w tunelu i będzie tam posadzone, a kolejne obok tunelu, marakuje też planuję posadzić.
  • Odpowiedz