Wpis z mikrobloga

@mmenelica: a jaką widzisz zależność pomiędzy ocenami wystawianymi na lekcjach a procentowym wynikiem z matury?
na zajęciach oceny przyznawane są za wykonanie zadań, na które masz określaną ilość czasu - nie zdążysz, to pała. Nieestetycznie zrobione zadanie - niższa ocena. Złe zachowanie na zajęciach - pała. Odpowiedź niezgodna z przekonaniami nauczyciela - pała.
A na maturze jesteś sam na sam z kartką papieru i nie interesują Cię jakieś drobnostki typu humor
  • Odpowiedz
@mmenelica: U mnie było klasycznie - czerwone paski matury po 90-100%, średniacy dużo niżej, ci którzy ledwo zdawali matury nie zdali wcale. To chyba jeden z tych pocieszaczy, ze wcale nie jest się debilem. Odpuściłam sobie kilka przedmiotów przed matura, ale to oznaczało, ze miałam z nich słabe 5 czy mocne 4 na świadectwie, a nie 2 XD
  • Odpowiedz
@mmenelica: 3 z chemii na koniec a matura rozszerzona na 92% i nie byłam jedyna w mojej klasie. Może w liceach w Dupie Dolnej oceny przekładają się bezwzględnie na wyniki matur, ale nie róbcie ze swoich doświadczeń rzeczy pewnej. Jak czytam, że ktoś tylko sugeruje, że zamiast matur może być konkurs świadectw to mnie szlag trafia, chociaż mnie to w ogóle nie dotyczy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał - matura jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mmenelica: ale na lekcjach jest ważna systematyczność. Musisz być na bieżąco z materiałem aby mieć dobre oceny.
Są też tacy prokrastynatorzy jak ja co są niesystematyczni i uczenie się pod sprawdzian nauczyciela ich odpycha,a nauka jest wtedy nieefektywna.

Inną sprawą jest poziom szkół.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mmenelica: dużo częściej słychać o kujonkach którzy ledwo zdali mature w #!$%@? szkole. Te osoby mają #!$%@? oceny bo mają w je w #!$%@? i wiedzą że tylko matura się liczy na studia
  • Odpowiedz
@mmenelica: miałem 2 z angielskiego (podciągnięte na trzy bo nauczycielka mnie lubiła) na maturze podstawa na 100, ustny 98 rozszerzenie ~70. Z matmy ledwo zdałem (1,08 na semestr) na maturze 76% oddając arkusz pół godziny przed czasem. Pozdrawiam mityczny uczeń
  • Odpowiedz
@mmenelica: 3 na świadectwie z matmy rozszerzonej i 50% z podstawowej / 10% z rozszerzonej
3 z fizyki rozszerzonej / 6% z matury rozszerzonej

skończyłem studia i mam inżyniera na politechnice Gdańskiej i siedze w branzy od 6 lat XD
  • Odpowiedz
@mmenelica: powiem przykład z mojej szkoły gminnnej xD

Pewna dziewczyna miała 6 z ang a nie zdała matury ang

Kolejne dwie miały 6 x biolki ciagle wychwalane a matura z biol około 25%
XD
  • Odpowiedz
muszę się chyba udzielić w wątku, bo chyba będę dostawał powiadomienia do końca życia xD

drogie mirki, jestem naprawdę z was dumny, że tak pięknie napisaliście matury, ale nie musicie się chwalić tu wynikami xD chciałem tylko zaznaczyć skalę zjawiska - nie zaprzeczyłem, że takie coś jest niemożliwe i takie sytuacje nigdy nie miały miejsca. dziękuję.
  • Odpowiedz