Wpis z mikrobloga

Przypominam moje przewidywania. Część z korespondencyjnym głosowaniem bliżej niż dalej. Zastanawia mnie też druga tura, ale na tę chwilę obecną raczej jej nie będzie:

Początek maja - prezydent powołuje nowego prezesa SN
Środek maja - korespondencyjne wybory prezydenckie, frekwencja 35%. Duda wygrywa w I turze, PSL staje się prawdziwą opozycją, PO tonie
Końcówka maja - "tarcza 3.0" - 500-, wydłużenie wieku emerytalnego, cięcia socialu gdzie tylko się da. Obniżka PIT, podwyżka VAT

Poza szczytem politycznym w maju będzie też szczyt zachorowań na covid-19.

Za miesiąc zobaczymy czy moje przewidywania się choć trochę sprawdzą:)
#polityka #koronawirus #neuropa #4konswerwy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eclypse: Trochę nie chce wierzyć mi się w cięcia socjalu. Raczej dowala nowe podatki ludziom, którzy nie są ich elektoratem np. inwestorom giełdowym, informatykom, ludziom na b2b (już zaczęli od oskładkowania umów o dzieło tak w ramach pomocy antykryzysowej). Nie sadze, żeby partia ludowo chłopska nagle przestawiła się na kapitalistyczne tory, bo jakaś tam gospodarka krajowa tego potrzebuje.

Reszta jest prawdopodobna
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: cięcia socjalu to jedyne logiczne wytłumaczenie dlaczego chcą mieć wybory za sobą już w maju. Lub dlaczego byli skłonni oddać władzę za 2 lata w przypadku zmiany konstytucji - totalny armaggedon w socjalu i odchudzanie budżetu i to na już. Z jednej strony też ciężko mi w to uwierzyć, z drugiej to naturalne podczas kryzysu. Byłoby zabawnie obserwować głosowanie nad 500- gdzie pis jest za a po przeciw:)
  • Odpowiedz
500-, wydłużenie wieku emerytalnego, cięcia socialu gdzie tylko się da


@eclypse: nigdy się na to nie zdecydują. Dojebią kolejne "daniny" w stylu podatku od depozytów. Zwykli ludzie będą dalej #!$%@? w dupę, tylko jeszcze bardziej, a ich elektorat nic nie straci.
  • Odpowiedz