Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek Gość dobrze pisze. Są raty zero, ty masz towar od razu, a spłacasz pomalutku zamiast czekać aż uzbierasz.

Najważniejsze to nie wydawać więcej niż się zarabia.

Dlaczego ma być w Polsce gorzej jak ktoś tłumaczy ci opłacalną rzecz?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan bo ci ludzie potem są niewypłacalni i gdzieś mi się przewinęło że 1/3 tych płatności odroczonych nie jest płacona w terminie
jak cię na coś nie stać to nie rusz bo cię na to nie stać
  • Odpowiedz
@vieniasn Jak kogoś nie stać, żeby odłożyć marne 300 zł miesięcznie to coś jest z taką osobą nie tak i może rzeczywiście lepiej niech nie kupuje i zastanowi się nad szukaniem nowej pracy.

Ale co to jest 300 zł dziś? Dwa obiady w restauracji dla dwóch osób?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan no jak widać ludzie nie płacą i chyba oczywistym jest że banki nie robią tego dla twojego dobra tylko żeby na tobie zarobić
do tego kupujesz rzeczy na które normalnie by cię nie było stać lub po ludzku ich nie potrzebujesz
  • Odpowiedz
Najważniejsze to nie wydawać więcej niż się zarabia.


@Tytanowy_Lucjan: branie czegokolwiek na raty to jest dosłownie wydawanie więcej niż się zarabia. Jedyne kredyty jakie są rozsądne to na cele mieszkaniowe lub inwestycyjne.

Raty na zegarek. xD
  • Odpowiedz
@BennyLava: Mnie stać na wszystko co w danej chwili chcę kupić, ale cały czas biorę raty zero, bo to się zwyczajnie OPŁACA. W tym czasie te same pieniądze zamiast na koncie sklepu to leżą na moim oszczędnościowym i dokładają się do odsetek. Często np. w euroagdrtv pierwsza rata jest gratis, więc czysta oszczędność i rabat, którego nie ma za gotówkę.

Tak samo za wszelkie zakupy płacę kartą kredytową. Mam 54
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: podsumowując:

- zarabiasz na tyle mało, że 3k pln musisz "odkładać" (oczywiście może i zarabiasz dużo, ale wydajesz dużo np. na utrzymanie dziesiątki dzieci, ale jakoś wątpię)
- postanowiłeś uznać ten zegarek za odpowiednio mądry wybór (ok, rozumiem, po prostu Twoja decyzja i masz powody)
- postanowiłeś uznać sensowną radę od kogoś odnośnie rat 0% za głupią radę (bo...? w sumie nie wiadomo dlaczego)

Tak więc ten wątek to
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Co do rat ma rację, raty 0% są bardziej opłacalne niż płacenie od razu, a już szczególnie jak inflacja #!$%@?ła w tempie dwucyfrowym. No tylko mówimy o sytuacji masz jakąś poduszkę finansową, a i tak bierzesz raty, bo bardziej się opłaca trzymać kasę nawet na śmiesznym (przy inflacji) oprocentowaniu w banku i mieć na wszelki wypadek, a nie zakredytowaniu po same kule na zegarki czy elektronikę.
Czy używany się
  • Odpowiedz
bo ci ludzie potem są niewypłacalni


@vieniasn: TO że ktoś nie potrafi zając się swoimi finansami nie oznacza że kredyt 0% nie jest opłacalnym narzędziem finansowym
  • Odpowiedz
Jak Umiesz dbać o finanse i masz do wydania powiedzmy 10k to wydasz 10k

Biorąc kredyt na 0% i wrzucajac to 10k na lokate, jestes do przodu o oprocentowanie lokaty
  • Odpowiedz
@BennyLava: @SaintWykopek oczywiście że chłop ze screena ma rację. Jak tylko jest okazja to biorę wszystko na raty. Czy ekspres do kawy, czy telefon za 6k czy cokolwiek. Czy to znaczy, że nie mam na to kasy? Nie, mógłbym to wszystko kupić od ręki ale wolę wydać 10x mniejszą kwotę a resztą choćby nadpłacać hipoteke i w ten sposób zaoszczędzić. Przykład- kupiłem telefon na raty, dzięki temu że kasa
  • Odpowiedz