Wpis z mikrobloga

Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?
https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/149/europejska-inicjatywa-obywatelska

Z tego co czytam wystarczy milion podpisów, a co ciekawe, podpisy mogą być cyfrowe (o ile będzie wydana odpowiednia certyfikacja). Może nawet są gotowe systemy które można wykorzystać?

Deklaracje poparcia można zbierać w formie papierowej lub elektronicznej. Jeżeli deklaracje poparcia zbiera się w formie elektronicznej, odpowiedni system internetowy musi najpierw uzyskać certyfikat odpowiednich władz krajowych. Szczegółowe przepisy dotyczące specyfikacji technicznej systemów zbierania deklaracji online określono w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (rozporządzenie (UE) 2019/1799). Bez względu na to, czy deklaracje poparcia zbiera się w formie papierowej czy elektronicznej, do celów weryfikacji mają zastosowanie te same wymogi dotyczące danych.


Jestem za cienki w uszach żeby coś takiego zorganizować, ale na pewno bym się pod tym podpisał. Bo jak nie śledzę wyborów, tak dzisiejsze dziwne "problemy z głosami", poddawanie tego samego pod głosowanie, czy w końcu zmienianie zasad wyborów 34 dni przed samymi wyborami brzmi bardzo, bardzo niepokojąco.

#sejm #prawo #pytanie #wybory i troche #koronawirus bo gdyby nie on nie byloby tego cyrku
Pobierz
źródło: comment_1586206681ptwj1zL4zcSJenE1T5evy7.jpg
  • 201
@Rabusek: no to mamy ładny dylemat. Pozwolic pis na kontynuację swoich dzialan i mozliwe ze obudzimy sie niedlugo w panstwie totalitarnym lub poprosic o pomoc zewnetrze mocarstwa - jak to sie konczy tez wiemy z historii - utratą niezaleznosci, suwerennosci na wiele wiele lat. Dziękuję wyborcy PiS, ze zaufaliscie Jarkowi
Trzeba założyć repo na githubie gdzie kazdy będzie mógł wprowadzać zmiany natomiast wyszczególnione osoby obeznane w temacie będą mogły adminować i akceptować pull requesty i mergować do mastera.

Wtedy będziesz miał możliwość stworzenia takiej listy "wykroczeń" dosyć szybko i równocześnie zaangażować i 10 milionów ludzi przy małym nakładzie pracy własnej.


@inny_89: za daleko szukasz, wystarczy postawić MediaWiki, albo podobny silnik i masz wikipedię występków.
@tomsgt przecież nie napisałem, że wszystkim nie pasuje, nie mianowałem się głosem ludu jak pisałeś. Jednak jak widać jest grupa osób, którym to nie pasuje i mają jeszcze prawo wyrazić swoje zdanie mimo usilnych prób niektórych osób żeby siedzieć cicho.
Masz pewne błędne założenie, mianowicie piszesz, że dużo ludzi siedzi cicho to musi im to pasować, otóż nie każdy się wypowiada to nie oznacza, że mu to nie pasuje.
Czy skoro w
@Rabusek: Czy ty jesteś normalny?

PiS to barany, ale wzywać obcej interwencji?

Ktoś ci za to płaci czy po prostu to z tobą jest coś nie tak?

Takie rzeczy ZAWSZE załatwia się wewnętrznie, NIGDY z udziałem zagranicy.

A moderacja po raz kolejny udowodniła że jest skrajnie lewacka przypinając ten post na główną wykopu.