Wpis z mikrobloga

Potrzebuję #domeny na własny użytek. Aktualnie korzystam sobie z "gunwodomeny" z freenom (.tk/.ml/.ga/.cf/.gq) ale w związku z kiepskimi opiniami zastanawiam się czy dla świętego spokoju nie kupić sobie po prostu jakiejś legitnej domeny. Dobrze zakładam, że #ovh to najtańsza możliwa opcja, czy są jeszcze jakieś porównywalne cenowo? A tak już z czystej ciekawości czy oprócz freenomu ktoś jeszcze oferuje darmowe TLD?
benn8922 - Potrzebuję #domeny na własny użytek. Aktualnie korzystam sobie z "gunwodom...

źródło: comment_1586200181nZoobwPXCHD89RnX2Bu20s.jpg

Pobierz
  • 9
Kurczę, w sumie mogłem to sformułować nieco trafniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W tej ofercie .ovh podoba mi się kombinacja rejestracja+odnowienie, z jeden strony jeśli po roku zrezygnuję to nie będę wiele stratny, z drugiej jak będę potrzebował na dłużej to nie będę sobie pluł w brodę za to, że albo muszę przepłacać albo niepotrzebnie żonglować tymi domenami.

@maxiuu: Nawet nie musi być fajna, wystarczy, że będzie
@benn8922: ja mam infre w GCP na dockerze z nginx-proxy i letsencrypt nginx proxy companion, podaje mu w envie jaką mam domene i sam tworzy vhosty i tworzy certyfikat z letsencrypt dla wszystkich serwisów. Zależy na jakim stopniu zaawansowania jesteś i co chcesz pod tą domeną mieć, tym sposobem co ja mam ustawione jeśli namecheap mnie chce nagle skasować $30 za domene która jest mi potrzebna tylko do ssl to kupuję
@maxiuu: Co chcę mieć? Właściwie prócz tego, że na użytek własny to trudno powiedzieć. Póki co mam VPSa i tak się nim bawię i kombinuję, może przy okazji czegoś ciekawego się nauczę. Tak jak napisałem wyżej prawdopodobnie zdecyduję się na .ovh