Wpis z mikrobloga

Witam Mirków.
Robię mały remont blacharski w moim dupowozie. Poprzednia powłoka to był kit+włókno szklane+sprej. Pod spodem spodziewałem się najgorszego, czyli braku jakiejkolwiek powierzchni metalowej, jednak po zdarciu okazuje się, że jest tam blacha, trochę zeżarta, taka jak na zdjeciu. I tutaj pojawia się moje pytanie: czym to zabezpieczyć, żeby rdza nie szla dalej? R-stop wystarczy? Na to oczywiście będzie szedł podkład epoksydowy, potem trochę szpachli, a potem znów podkład, baza i klar. Wiem, że najlepiej byłoby pewnie wspawać nową blachę, ale naprawa ma być po kosztach, bo to nie youngtimer. Co sądzicie?

#blacharstwo #samnaprawiam #rdza #samochody #auta #lakiernictwo #mechanikasamochodowa
fotonowypochlaniacz - Witam Mirków.
Robię mały remont blacharski w moim dupowozie. Po...

źródło: comment_1586165871WgOvOUyeuJw3uJ9PHUSF9c.jpg

Pobierz
  • 9
Nie dobrze zrobiłeś że za szlifowałeś tą rdze, rdzę najlepiej czyścić grubym papierem ściernym ręcznie, albo szczotką drucianą na wolnych obrotach w różnych kierunkach albo używać skorbaka wtedy ta rdza jest taka "sucha" i chłonna na wszystkie środki w tym wilgoć dlatego trzeba porządnie wysuszyć materiał i unikać wilgoci podczas naprawy. Dopiero na taką rdzę można próbować kłaść jakieś środki antykorozyjne albo farby które "wsiąkną" głęboko w rdzę i odetną dostęp do
@panzerschokolade czyli wycinałbys to i wstawiał nowa blachę? @ciasteczkowy_otwur czyściłem to na sucho tyle, że szlifierką kątową z lamelką i włosami murzyna. To czarne to nie nasiąknięta rdza tylko, jak mniemam, resztki farby. Anyway, tak jak wspomniałem nie jest to youngtimer, dlatego szukam tańszych sposobów naprawy. Niestety używki błotników kosztują koło 500 zł a nowe 800,dlatego chcę to zrobić w miarę budżetowo, żeby wytrzymało chociaż dwa lata, bo potem pewnie już będę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotonowypochlaniacz: trzeba drzeć do białego i wtedy okazuje się czy trzeba spawać.
Z tego co tam jest może być dalej będzie się paskudzic - korozją wżerową
Szczotka stalowa to jedna z gorszych porad, bo wtedy zapolerujesz te rdzę i będzie się błyszczeć ale problem zostanie.
Włosy murzyna, krążek ścierny na szlifierce.
Przegrzewanie jest prosto rozwiązać. Po prostu pracujesz na małych powierzchniach w różnych miejscach. Jak ze spawaniem