Wpis z mikrobloga

Mam do was alepel mircy. Skończcie szczuć na policjantów, ktorzy wykonuja swoja pracę! Zrozumcie, że to rządzący ustalają prawo, a policja jest od wykonywania ich poleceń. Policjanci sami sobie nie wymyślili, że gdzieś tam nie można chodzić... NAprawdę to jest aż tak trudne do zrozumienia, że oni sa tylko od wykonywania rozkazów z góry? Już słyszę na wykopie, ze policja podczas epidemii stracila w oczach wielu osób, tymczasem to wlasnie oni teraz sa najbardziej narazeni na tego wirusa, a poza tym maja #!$%@? do gadania w sprawie tego czy ktos sobie moze chodzic po lesie czy nie... Mircy! Zrozumcie, ze to Kaczynski z Vateuszem ustala prawo, a nie starszy posterunkowy Kowalski. Dopiero co przeczytalem wysryw jakiegos wykopka, ktory oburzyl sie na policje, ze podjechala na myjnie i sie go pytali czemu w domu nei siedzi xd Wykopek nie dostal zadnego mandatu, ale i tak wielce oburzony, ze milicja wrocila... #!$%@? czlowieku nie dostales zadnego mandatu a #!$%@? o tym jak bardzo sebiksy w mundurach poczuli wladze i ci uprzykrzają życie. Szczerze dla mnie taka postawa jest żalosna. Sam nie lubie policji, ale przeciez to nie oni wymyslaja te durne zakazy.
#koronawirus #policja #przemyslenia #prawo
  • 129
  • Odpowiedz
Mam do was alepel mircy. Skończcie szczuć na policjantów, ktorzy wykonuja swoja pracę!


@kfiatek_na_parapecie: To niech zaczną wykonywać swoją pracę i przestaną straszyć ludzi - a teraz głównie tym się zajmują, pomimo wyraźnych komunikatów, że dla zdrowia ludzie mogą z domu wychodzić aby spacerować czy pobiegać (załączyłem AKTUALNY screen z oficjalnego rządowego informatora).

A jak na razie mamy rzeczników policji, którzy
k.....a - > Mam do was alepel mircy. Skończcie szczuć na policjantów, ktorzy wykonuja...

źródło: comment_1586113767xacugbreyTqNRSydlaI6pD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie tak samo należy interpretować poczynania milicji w czasie komuny.? Ja wiem ze policjant to też człowiek i jeść musi, ale są pewne granice których żaden logicznie myślący człowiek przekraczać nie powinien. Absurdy których jesteśmy świadkami przestały już dawno być zabawne.
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Nie ma zakazu korzystania z myjni. Nie ma zakazu spacerów, poza miejscami objętymi rozporządzeniem. To jest nadinterpretacja policji (możliwe, że nie szeregowych funkcjonariuszy, tylko ich przełożonych, ale nie jest to oczywiste). Pomijając zgodność z prawem tych zakazów. Nawet pouczenie, dawane za czynności, które nie są niezgodne z prawem jest nadużyciem władzy.
Jak na policjanta, masz ciekawy awatar.
  • Odpowiedz
rozumiem, ze trybunal konstytucyjny tak uzgodnil?


@kfiatek_na_parapecie: Art. 178 ust. 1 Konstytucji: Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.

Sądy powszechne mogą kontrolować zgodność rozporządzeń z ustawami, nie potrzeba do tego pisowskiego TK.
A że rozporządzenie zakazujące przemieszczania się wykracza poza delegację ustawową, zgodnie z którą można w rozporządzeniu określić jedynie sposoby w jakie przemieszczanie się jest zakazane, to masz odpowiedź jak będą postępować
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie:

Opowiem ci anegdotkę - pewnego razu, daleko - bo w UK, dwójka znajomych wyszła na blanta i spacer. Po drodze spotkali policjantkę, która czując charakterystyczny zapach marihuany, podeszła do nich, i - o dziwo - nie wsadziła ich do suki i na 24h tak jak to odbywa się w Polsce, tylko poprosiła, żeby wrócili do domu i nie palili na widoku.

Czy marihuana jest legalna w UK? Nie. Czy
  • Odpowiedz