Wpis z mikrobloga

Chore państwo policyjne. Sytuacja sprzed chwili.

Podjeżdżam autem na myjkę samoobsługową przy orlenie. Gdy skończyłem mycie podjeżdża patrol i pyta, czy wiem że za to grozi mandat 5k zł. Zapytałem na jakiej podstawie, bagiet twierdzi że można wyjść jedynie po rzeczy pierwszej potrzeby - do sklepu, apteki i do pracy. Mówię, że samochodu używam do pracy. Bagiet, twierdzi, że mycie samochodu TO REKREACJA.
Bronię się, że chociażby szyby muszą być czyste, tak by nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Bagiet 2 odezwał się i mówi, że na orlenie można ściągaczką umyć. Zapytałem czy lampy i rejestrację też tym umyję, odpowiedzi nie uzyskałem. (zresztą jaka to różnica czy umyję myjką czy brudną ściągaczką z orlenu?)

Następnie pytam o podstawę prawną takiego ograniczenia, to zawzięcie trzyma się rozporządzenia. Jak zapytałem o konstytucję to powiedział, że mogę sobie iść do sądu najwyższego się kłócić.

Potem odjechali, mandatu żadnego nie dostałem, pozwolili dokończyć osuszanie auta. W czasie kontroli na innych myjkach stało kilkanaście samochodów, ale podjechali akurat do mnie.

Po tej kontroli stwierdzam, że bagietom chyba odwaliło, takie zachowanie ilustruje przykładowo Stanfordzki eksperyment więzienny. Dostali zbyt dużo władzy i niektórym sebixom w mundurach chce się wykazać. Absolutnie nie lekceważę zagrożenia koronawirusem, tylko jakie jest zagrożenie na myjni samoobsługowej gdzie stanowiska są oddzielone ścianką, a każdy jest od siebie kilka metrów i ma nałożone rękawiczki?

#policja #koronawirus #polska #covid19
  • 146
  • Odpowiedz
@restecp:

No wiem o czym pisze. Dzisiaj jeden Mirek robił stream, liczył ludzi i dzwonił po policję, przyjechali i wzięli księdza na bok, na kolejnej mszy była już prawidłowa liczba osób.


I z tego jednego przypadku, kiedy zostało naruszone prawo, wywiodłeś, że obowiązuje prawo, że wolno się w kościołach gromadzić powyżej 5 osób? Jak?
  • Odpowiedz
@marekrz: czytasz co ja pisze? Nie można obecnie gromadzić się w kościele w liczbie większej niż 5. Ale prawo to obowiązuje DO soboty, no i w niedziele mamy święto, a od wtedy będzie można legalnie odprawiać msze z 50 osobami. Rozumiesz?
  • Odpowiedz
@xxvv: w Polsce od zawsze było popadanie ze skrajności w skrajność. Ja rozumiem gdy idzie kilka osób i jakieś cyrki no ale ktoś samemu gdy grzebie przy samochodzie nie powinno być zakazane.

Ja to mieszkam w UK i też podobne wymysły ale bez przesady, korzystając z dobrej pogody przez ostatnie dwa dni i braku własnego terenu gdzie można zaparkować samochód pod domem jak to w UK dwa dni sobie go sprzątałem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebwleb:

@xxvv: we Włoszech i Hiszpanii umiera po 1000 osób dziennie. Jeśli ty tego nie rozumiesz i naprawdę koniecznie musisz umyć ten smaochod żeby coś udowodnić to może część społeczeństwa do której należysz powinna umrzeć? Reszta na tym skorzysta. Wiesz ta mądrzejsza część.

A bez pandemii z przyczyn naturalnych 1800 dziennie, chcesz mi powiedzieć, że to takie straszne? Z resztą nie 1000 a 700...
  • Odpowiedz
@restecp:

Ale prawo to obowiązuje DO soboty, no i w niedziele mamy święto, a od wtedy będzie można legalnie odprawiać msze z 50 osobami.


Przecież wszystkie ograniczenia z tego rozporządzenia dotyczą okresu do 12 kwietnia - wszystkie tyczące zarówno obywateli jak i przedsiębiorstw.

np. §5.W okresie od dnia 1kwietnia 2020r. do dnia 11kwietnia 2020r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się
  • Odpowiedz
@xxvv: rozumiem frustracje, ale tu nie chodzi o to żeby oceniać każdego z osobna tylko zmusić wszystkich żeby nie robili rzeczy niepotrzebnych. Wycieraczki masz żeby szybę przemyć, rejestracje tez możesz przetrzeć przed wejściem do auta. Może Ty jesteś świadomy i zagrożenia nie powodujesz, ale na jednego Ciebie będzie 10 takich co sobie pogadaja, pokaszla na innych, podotykaja różnych rzeczy po drodze. Nie ma czasu ani sposobu żeby podefiniowac przepisy tak żebyś
  • Odpowiedz
Ignorancie, w Polsce umiera 3000 osób i 30000 zostaje rannych w wypadkach drogowych. Idąc twoim tokiem myślenia to znaczy, że prawnie mamy zakazać jazdy samochodem?


@xxvv: Ja #!$%@?, że jeszcze ludzie nie wyhodowali sobie mózgu, żeby przestać #!$%@?ć te korwinizmy
  • Odpowiedz
@xxvv: #!$%@? na wykopie stabilnie, #!$%@?ą jak wiatr zawieje xDD

Tydzień temu #!$%@? POZAMYKAĆ WSZYSTKO I SIEDZIEĆ NA DUPIE
Dzisiaj #!$%@?Ć PAŃSTWO OPRESYJNE #!$%@? TOTALITARYZM NIGDZIE NIE MOGĘ WYJŚĆ KTO MI ZABRONI
Za tydzień jak będzie 1000 zgonów dziennie #!$%@? NIE TRZEBA BYŁO ŁAZIĆ GDZIE SIE CHCE JAK KAZALI SIEDZIEC W DOMU A NIE DEBILE AUTA MYLI O BOZE O #!$%@?
A wszystko to plusują ci sami ludzie.
  • Odpowiedz