Wpis z mikrobloga

Chore państwo policyjne. Sytuacja sprzed chwili.

Podjeżdżam autem na myjkę samoobsługową przy orlenie. Gdy skończyłem mycie podjeżdża patrol i pyta, czy wiem że za to grozi mandat 5k zł. Zapytałem na jakiej podstawie, bagiet twierdzi że można wyjść jedynie po rzeczy pierwszej potrzeby - do sklepu, apteki i do pracy. Mówię, że samochodu używam do pracy. Bagiet, twierdzi, że mycie samochodu TO REKREACJA.
Bronię się, że chociażby szyby muszą być czyste, tak by nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Bagiet 2 odezwał się i mówi, że na orlenie można ściągaczką umyć. Zapytałem czy lampy i rejestrację też tym umyję, odpowiedzi nie uzyskałem. (zresztą jaka to różnica czy umyję myjką czy brudną ściągaczką z orlenu?)

Następnie pytam o podstawę prawną takiego ograniczenia, to zawzięcie trzyma się rozporządzenia. Jak zapytałem o konstytucję to powiedział, że mogę sobie iść do sądu najwyższego się kłócić.

Potem odjechali, mandatu żadnego nie dostałem, pozwolili dokończyć osuszanie auta. W czasie kontroli na innych myjkach stało kilkanaście samochodów, ale podjechali akurat do mnie.

Po tej kontroli stwierdzam, że bagietom chyba odwaliło, takie zachowanie ilustruje przykładowo Stanfordzki eksperyment więzienny. Dostali zbyt dużo władzy i niektórym sebixom w mundurach chce się wykazać. Absolutnie nie lekceważę zagrożenia koronawirusem, tylko jakie jest zagrożenie na myjni samoobsługowej gdzie stanowiska są oddzielone ścianką, a każdy jest od siebie kilka metrów i ma nałożone rękawiczki?

#policja #koronawirus #polska #covid19
  • 146
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jebwleb: teraz mi napisz jak umycie samochodu na myjce nie zbliżając się do nikogo na 10 metrów przybliża nas do umierania ludzi na ulicy jak we Włoszech albo Hiszpanii
  • Odpowiedz
Ewidentnie mycie samochodu jest zbędne i mieli racje, szyby i tablice możesz szmata z płynem przetrzeć nie musisz od razu całego auta na błysk myjka
  • Odpowiedz
@xxvv: Chyba Cię #!$%@?! Ciesz się ze nie dostałeś kwita! Nie no, zbijam się, dzisiaj w KRK helikoptery nękały ludzi na ścieżce rowerowej w kierunku tynca lub po drugiej stronie bielan. Ciekawe ile godzina latanie helikopterem kosztuje i ile testów można za to opłacić dla lekarzy i prlersonelu medycznego?!
  • Odpowiedz
  • 1
@xxvv: ok nie miałeś kontaktu a co powiesz na taki scenariusz. Pani w sklepie wydała ci dwujkę, Wrzuciłeś ją do myjki, Wyjął ją myślący tak samo jak ty jakiś żul dozorca który jest zarażony, Poszedł do sklepu kupił piwko i ta sama dwujka jutro wróci do ciebie albo do twojej mamy która nie umyje rąk po zakupach. Zgadnij w którym miejscu mogłeś przerwać ten łańcuch? Niby mała szansa ale napiszesz, że
  • Odpowiedz
a jednocześnie za kilka dni odbędą się świąteczne msze z 50 osobami na pokładzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak to jest jak rządzą nami idioci


@restecp: a możesz pokazać podstawę tych twierdzeń? Bo są tak samo z dupy jak zakaz mycia samochodów.
  • Odpowiedz
@xxvv a wyobraź sobie że masz skupisko wirusa na masce, myjka ciśnieniowa robi z niego mgiełkę, ty to wdychasz o potem zarażasz tuzin osób, każda z tych osób kolejny tuzin... A tak na poważnie to żyjemy już w paranoicznym społeczeństwie
  • Odpowiedz
@marekrz: podstawę masz tutaj: http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000056601.pdf , rozdział 4, paragraf 8:

pkt 3, polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzę- dów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:

a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub
  • Odpowiedz
  • 2
@xxvv a wyobraź sobie że masz skupisko wirusa na masce, myjka ciśnieniowa robi z niego mgiełkę, ty to wdychasz o potem zarażasz tuzin osób, każda z tych osób kolejny tuzin... A tak na poważnie to żyjemy już w paranoicznym społeczeństwie

@DanielPlainview przecież detergent zabija tego wirusa a w aktywnej pianie przecież masz detergent... Z resztą marna szansa, że masz skupisko aktywnego wirusa na masce. On się rozprzestrzenia droga kropelkowa - większą szansa
  • Odpowiedz
@restecp: i na podstawie tych przepisów z 31 marca na mszach jest obecnie do pięciu osób?
Ty w ogóle wiesz w ogóle o czym piszesz? Zajrzyj sobie do kościoła albo obejrzyj jak obecnie wyglądają msze przez internet.
  • Odpowiedz
@marekrz: No wiem o czym pisze. Dzisiaj jeden Mirek robił stream, liczył ludzi i dzwonił po policję, przyjechali i wzięli księdza na bok, na kolejnej mszy była już prawidłowa liczba osób. Nie rozumiem, o co ci właściwie chodzi? Dałem ci podstawę prawna do mojego komentarza, że absurdalne jest to, że teraz nawet się z domu nie możesz ruszyć bez ważnego powodu, a w najbliższą niedziele ludzie będą mogli szturmować kościoły i
  • Odpowiedz