Wpis z mikrobloga

#wroclaw #bieganie
Krotkie info dla pytajacych, poniewaz juz od kilku h bujam sie po Wroclawiu, po aptekach.

Zapomnijcie o rowerach i o bieganiu we wroclawiu, jesli ktos sie buja autem >2 osoby, to sugeruje miec bardzo dobry argument ze jest to niezbedne.

Bylem przy stadionie olimpijskim, pod stadionem jedna suka z ktorej wysiadlo ~6 policjantow, czesc poszla w strone parku szczytnickiego, czesc w strone walow. Pozniej widzialem ich w okolicy kilimandzaro za morskim okiem, rozmawiali z ludzmi ktorzy wyszli na spacer z psami, sporo psiarzy (huehue) sie tam kreci na polance za morskim okiem.
Miedzy mostami jagielonskimi stali tajniacy, oni tam czesto susza, ale tym razem bez fotoradaru, natomiast typ na rowerze ktory cisnal tamtedy, mysle ze zakwalifikowalby sie do tour de pologne jak ich zobaczyl.

Po ulicy jezdzi sporo patroli, widzialem ze zatrzymywali auta w ktorych bylo kilka osob, ja jezdzilem sam wiec nie problem, ale wydaje mi sie ze w autach ktore staly obok, bylo wiecej jak 2 osoby. Na krzywoustego widzialem w zatoczce patrol na bombach i jakas bidna skode z 4 osobami w srodku.

Do tego juz od 7 rano pod wiekszoscia biedronek lidli itp jest kolejka jak jasna cholera.

CDN prawdopodobnie nastapi bo mi jeszcze troche zejdzie objazdowo wiec postaram sie dopisac. Dzis ma byc cieplo i w miare pogodnie, wiec chyba podkrecili moc akcji.
  • 44
Po ulicy jezdzi sporo patroli, widzialem ze zatrzymywali auta w ktorych bylo kilka osob,


@PurpleHaze: i to wlasnie udowadnia w jakim gownie zyjemy.
ZADNE rozporzadzenie nie wspomina nawet o samochodach prywatnych. NIGDZIE nie jest zapisane OGRANICZENIE PORUSZANIA SIE SAMOCHODEM PRYWATNYM.
Sa ograniczenia przy poruszaniu sie pieszo i zbiorkomem.
panstwo z gowna i w dodatku z gownianymi sluzbami
CO WIECEJ-jadac busikiem moze jechac 9 osob i nie ma ograniczenia ze co drugie
@gorzki99: wiesz ja nie chce siac paniki, moze to bylo ich widzimisie, ale troche sie po wroclawiu bujam ostatnio, czasem widze zatrzymanie gdzies i tyle. Ale dzisiaj jakas kumulacja, moze mialem takie szczescie, ale lepiej dmuchac na zimne, niz sie potem #!$%@? grubo tlumaczyc, albo placic jakies gowno mandaty.
Ale dzisiaj jakas kumulacja, moze mialem takie szczescie, ale lepiej dmuchac na zimne, niz sie potem #!$%@? grubo tlumaczyc, albo placic jakies gowno mandaty.


@PurpleHaze: no spoko tylko ze w normalnym kraju nie musialbys sie obawiac ze kaza Ci sie tlumaczyc albo placic za cos co nie jest karalne.
W normalnym kraju "wladza" zna przepisy i sie do nich stosuje-a ludziom pomaga a nie ich gnoi. Tu jest inaczej
Za durne widzimisię dostaniesz nie mandat tylko karę administracyjną. To jest #!$%@? mac #!$%@?.


@Darth_Gohan: no ja tylko czekam az sie do mnie przypierdziela (z roboty jak wracam to ide przez park bo nie bede drogi nadkladal)
W robocie to mozesz byc z ludzmi <1,5m ale z tymi samymi ludzmi jak wyjdziesz z zakladu pracy to juz >2m.
Skoro na zakladach pracy jest magiczna tarcza ochronna ktora eliminuje wirusa to moze
@PurpleHaze: A dobra :) TO czekam na kolejna relacje.

@gorzki99: Ciekawe jak rozróżniają czy ktoś jedzie do pracy czy tak o tym rowerem. A idź pan z tym wszystkim. To naprawdę jest tak nielogiczne i tak na siłe skomplikowane, że jakby to był inny kraj to ludzie dawno by kompletnie zgłupieli. My niestety przyzwyczajeni.
My niestety przyzwyczajeni.


@Darth_Gohan: cos w tym jest. Jak ktos przez cale zycie nosa ze swojej wioski/miasta nie wystawil to sie przyzwyczail.
Ja duzo czasu spedzam za granica (taka praca) i pamietam moje zdziwienie jak po robocie jedziemy do sklepu i na parkingu chlopaki otwieraja piwo i pija (rzecz sie dziala w niemczech i niemcy otwarli). No to pytam czy sie nie boja ze polizei sie przypierdzieli. Nie zapomne ich zdziwienia-szczerze
@PurpleHaze: Szczerze to nie mam abosutnie żadnego zamiaru stosować się do widzimisię pana policjanta który dostał kawałek władzy i zgrywa wielkiego ważniaka, nie znając nawet przepisów które chce egzekwować. W razie czego niech kieruje sprawe do sądu i sąd rozstrzygnie kto miał rację. To skandal że jedna banda wprowadza przepisy całkowicie niezgodne z konsytucją a druga banda nie tylko je egzekwuje ale nawet ich nadużywa. Jak biegałem, tak biegał będę, nie
@Darth_Gohan: jeszcze edit bo juz nie moge edytowac poprzedniego posta-raz bedac na delegacji w pl z przyzwyczajenia po wyjsciu ze sklepu wzialem piwo i chcialem otworzyc-na szczescie sie skaplem gdzie jestem i ze to mogloby byc zdecydowanie zbyt drogie piwo :P
@gorzki99: W teorii w częśći landów jest to zgodne z prawem dopóki tak jak mówisz nie szumisz. W Polsce niestety mamy to co na wschodzie czyli zamordyzm.
@Zoriuszka: Ty tak stwierdzisz, a ja np. nie mam ochoty mieć problemu z durniami. Niestety będziesz musiał zapłacić tą dziadowska karę administracyjną bo to juz nie jest mandat. Dowali ci taki kretyn 5 koła, będziesz musiał na bezdurno zapłacić zanim się odwołasz bo
W teorii w częśći landów jest to zgodne z prawem


@Darth_Gohan: no ja przetestowalem nawet w praktyce (a nie tylko w teorii) przy bliskim spotkani z "wladza" :P
nie bylo problemu w:
Baden-Württemberg
Bayern
Sachsen
Sachsen-Anhalt
Niedersachsen

W miare mozliwosci bede testowal dalej :PPP