Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie chodzący na siłownię są mniej inteligentni od reszty ludzi? Czy ma to związek z tym, że powtarzają cały czas do upadłego czynności które nie wymagają myślenia? Czy to może przez to, że biorą czasem różnego rodzaju specyfiki tudzież odżywki które opóźniają pracę mózgu? Też jest opcja, że podczas walk o pozycję na siłowni dochodzi do uszkodzeń i obtluczen mózgu. Potem z takim bywalcem siłowni rozmawia się jak z Gołotą albo Adamkiem. Nie idzie ich zrozumieć i gadają bez sensu. Zapraszam do dyskusji.

#mikrokoksy #silowna #roknasilowni
  • 21
Czemu ludzie chodzący na siłownię są mniej inteligentni od reszty ludzi?


@Aberworthy: Przedstawiając tak odważna tezę, warto żebyś ją czymś poparł. Jakieś badanie czy coś?

Załóżmy jednak, że masz rację. Związek wcale nie musi być przyczynowo-skutkowy, może to być korelacja co można wytłumaczyć jako "zbieg okoliczności" np ludzie z małych miast nie mają dostępu do wykształcenia i do innych rozrywek niż siłownia, to sobie chociaż żelastwem pomachają.

Nawet jeśli jest związek
@Aberworthy: @reasonable : To samo z BCAA, które odpowiada za regenerację układu nerwowego. Duża część ludzi chodzących na siłkę odżywia się zdrowiej, wysiłek fizyczny przyspiesza procesy myślowe. Także nie ma korelacji między chodzę na siłownie - siłownia robi ze mnie idiotę.

Z drugiej strony udoodniono naukowo, że anaboliki zwiększają poziom agresji i przytępiają układ nerwowy, ale to jak ze wszystkim, jeśli chcesz się kuć, to robisz to na własną odpowiedzialność.

Znam
@reasonable: zaprosił do dyskusji, nie obraził mnie, chciał się czegoś dowiedzieć, to mu odpisałem jak jest. Niech to nawet będzie Troll, ale przeczyta to też ktoś kto serio chce sie dowiedzieć jak na serio jest z tą siłownią, bo słyszał od kumpli, że mordownia, że zastrzyki, że niebezpiecznie, przynajmniej będzie miał jakiś punkt odniesienia ;)