Wpis z mikrobloga

@gobi12: Czyli ucinać wierzchołki tylko tym odmianom, które same się nie zagęszczają?
@Niewiemja: @gobi12:
I jak już mam was tutaj obu, to mi doradźcie jeszcze z przesadzaniem. Wszyscy radzą, żeby przesadzać papryki w momencie jak już korzeniami wypełnią doniczkę. Z tego co sprawdzałem, to kilka z moich papryczek już wypuszcza korzenie przez otwory w spodzie pojemników. Problem w tym, że mam jeszcze doniczki, które są jedynie ze 2 cm
Problem w tym, że mam jeszcze doniczki, które są jedynie ze 2 cm wyższe i o 3 cm szersze


@potatowitheyes: Możesz do nich przesadzić ale korzenie daj przy samej górze i przysyp lekko ziemią, albo od razu do tych przejsciowych, nie ma czegoś takiego jak za duże, korzenie sie szybko rozrosną

Czy warto w ogóle


Jak korzenie uciekają dołem to nie czy warto tylko trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡
nie ma czegoś takiego jak za duże, korzenie sie szybko rozrosną


@Niewiemja: Dlatego pytam, bo się za bardzo nie znam, a gdzieś wyczytałem, że paprykę należy przesadzać stopniowo do coraz to większych pojemników.
Więc teoretycznie, jeżeli docelowo moje rośliny mają wylądować w 12 litrowych wiaderkach, to jeżeli mam miejsce na ich przetrzymanie, to mogę je wsadzić od razu do wiadra i nie będzie różnicy między tymi przesadzanymi z doniczki do doniczki?
Dlatego pytam, bo się za bardzo nie znam, a gdzieś wyczytałem, że paprykę należy przesadzać stopniowo do coraz to większych pojemników


@potatowitheyes: Niekoniecznie, takie przesadzanie to imo maksymalizacja plonów a nie konieczność. Różnica będzie, ale nie jakaś ogromna

Tylko jak je dasz do dużych to uważaj z wodą, małe rośliny w dużych doniczkach łatwo zalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)