Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma namiary na instrument (może być lewarowany lub nie) w #waluty #pln #eur lub #usd, który nie jest oparty o kontrakty podlegające rolowaniu?
Warto "zatankować" papierową ropę, która jest tania w przechowywaniu czyli nie podpada np. pod #contango
Czy ktoś ma tickery odpowiednich #etf ?
Mam dostęp do #nyse, #nysemkt, #nasdaq, #lse, #xetra, #euronext, #six oraz nasze banany #gpw oraz #nc

#etf #gielda #inwestowanie #pieniadze #pociagdozyskow
szcz33pan - Czy ktoś ma namiary na instrument (może być lewarowany lub nie) w #waluty...

źródło: comment_1585911685z4rN6RwI0H7gCQeeFTSJSJ.jpg

Pobierz
  • 18
@szcz33pan: a skąd mam wiedzieć, kiedy wygasa kontrakt na tym etfi'e ? równie dobrze mogą być zakontraktowani na rok albo dwa xD

masz okazję się wykazać - ETFS 2x Daily Long WTI Crude Oil (4RT6)
mów kiedy kupic i kiedy sprzedać, by naliczylo mi contango - kupie i sprawdze xD
@Micros: Możliwe, że będzie to 19 czerwca dla tego produktu. Nie jestem biegły w tej materii. Na pewno analogicznym ETF dla Twojego jest ten:
https://www.wisdomtree.eu/en-gb/products/ucits-etfs-unleveraged-etps/commodities/wisdomtree-wti-crude-oil
Tu jest spis załączników i pewnie jest to opisane.
Sądziłem, że ktoś się już przez to przekopał i ma legit info.
We wpisy na mirko nie wieżę, ale liczyłem, że ktoś przekopał źródła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zdjęciu poniżej masz podane
szcz33pan - @Micros: Możliwe, że będzie to 19 czerwca dla tego produktu. Nie jestem b...

źródło: comment_1585915287dpNvN8qaksyCI1gR64cF6m.jpg

Pobierz
@szcz33pan: a dlaczego 19 czerwca a nie grudzień ?
Wiesz jaki kontrakt Twój ETF naśladuje? no właśnie o to chodzi, że nigdzie ta informacja nie jest podana, czyli po prostu żadnego contango na tym etfie najprawdopodobniej nie ma.
@Micros: to ETF z czym jest powiązany? Z widzimisię emitenta?

19 czerwca bo tak jest napisane rozliczenie bieżącego kontraktu ETFS Crude Oil
Ticker 4RT6 jest spoko bo lewar x2. Jaki jest koszt lewarowania? Też nie ma napisane, więc nie ma kosztu?
Ten ticker jest bardzo spoko, ale prawdopodobnie wezmę OD7F z Xetra lub na LSE jak włączą mi ten instrument u maklera.
@Micros: tego nie wiadomo dziś. Rolujemy na kolejny kontrakt a jego ceny są różne każdego dnia i dopiero 19 czerwca się dowiemy dokładnej kwoty (w teorii moze byc nawet ujemny).
@Micros: https://stooq.pl/q/?s=uso.us&d=20200402&c=mx&t=l&a=lg&b=1&r=cl.f

proszę, wykres ETF naśladującego kontrakty a ropę vs cena ropy
widzisz contago?

https://stooq.pl/q/?s=uso.us&d=20200402&c=1y&t=l&a=lg&b=1&r=cl.f

tu masz za ostatni rok, widzisz contago? Nie? to dobrze, bo go nei było. To nie jest tak, że jest zawsze.

Contago jest wtedy kiedy długoterminowe oczekiwania co do ceny surowca sa wyższe niz aktualne ceny.
To nie jest tak, że contago jest zawsze, ale teraz jest.

A to że nie wiesz i nikt Ci nie
@Micros: Na pierwszym wykresie doskonale widać jak w latach 2009-2014 zachowywał się ETF a ropa.
Ropa z -30% do +50% urosła a ETF na ropie bujał się w okolicach -50% i całość wzrostów na ropie skonsumowało Contango.

@151346136: Masz jakąś receptę na to? Jedyna alternatywa to spółki i waluty surowcowe póki co nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
@szcz33pan: sytuacja wygląda tak, że po przejściu z 18 na 25$ nic się na wykresie nie zmieniło (no może z 0.10euro w dół wczoraj czy przedwczoraj), i teraz jak wti leciał z 25$ w dół to wykres też spadał :) czyli jak kupilem po 21.40 dwa tygodnie temu, to teraz aby wyjsc na 0 - musialbym sprzedac po okolo 30$ XD

btw ja sie pozbylem juz tej pozycji