Wpis z mikrobloga

Ale mnie wczoraj siostra #!$%@?ła(°°

Na wstępnie zaznaczę, że ona razem ze szwagrem są antyszczepionkowcami, szwagier w grudniu tak leczył zapalenie płuc lewoskrętną witaminą c od zięby, że wylądował na oiomie z zapaleniem płuc i wodą w płucach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Na Facebooku mam ją dodaną od 2 lat, nigdy nic nie napisała, aż do wczoraj, kiedy wysłała mi ten oto film:

https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM&feature=share

Nie radzę oglądać, można dostać raka.

Przeczytałem tytuł, obejrzałem z 5 minut losowych urywków, i skwitowałem ten film jako bezsensowne #!$%@?. No i się zaczęło...

-Wiesz, wysłałam Ci to, bo myślałam, że jesteś myślącym człowiekiem

No i mnie #!$%@?ła.
Usiadłem, obejrzałem ten film od początku do końca, wypisałem sobie najważniejsze informacje. W skrócie jest jakiś tam doktor Wolfgang z Niemiec, światowej sławy specjalista chorób płuc i wirusologii, który twierdzi, że umieralność w obecnym roku na choroby płuc, biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa jest niższa, niż w latach poprzednich, tylko ludzie spanikowali, a to wszystko ma na celu zabić europejską gospodarkę. Powoływał się na pewne dane, które znalazłem i to co mówili Ci dziennikarze pokrywało się z tymi danymi, co nie zmienia faktu że te dane to jakieś losowe wypociny z theguardian które wyglądają jak artykuł z aszdziennika...

Spędziłem pół godziny rozmawiając z nią przez telefon i argumentując wszystko po kolei, co jak i dlaczego jest robione i dlaczego rządy podejmują takie a nie inne decyzje.

Wtedy stwierdziła, że Włosi umierają w takiej ilości tylko dlatego, że nie dawno były tam jakieś szczepienia, i to ta szczepionka ich zabija (°°

Zaproponowałem więc, żeby się przeszła do Wojewódzkiego, bo mówiła że tam nie była, a ja znam kogoś kto był, i to co się tam dzieje to jakaś #!$%@? masakra, przemilczała moją propozycję.

No dzizys #!$%@? ja #!$%@?...

Kontynuowałem swoją argumentacyjną narrację, co jak i dlaczego zostało zrobione, kiedy zniszczyłem ją argumentami usłyszałem tylko:

-Który Ty jesteś rocznik?
-94
-No, a ja 78, jestem starsza, trochę dłużej żyje, i więcej wiem, więc powinieneś mnie słuchać.
-Siostra, ja na twoim miejscu, to bym się nie przyznawał, że jestem starszy, jakbym #!$%@?ł takie głupoty, bo po prostu wstyd
-Jesteś bezczelny

No i rozłączyła się xD

Wyczuwam nosem kolejne ciekawe święta, ale u nas to już chyba tradycja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to mój ojciec się do niej nie przyznaje, i co się #!$%@?, to pyta moją matkę, czy jest absolutnie pewna, że ją urodziła, bo to nie możliwe, żebśmy ja i brat aż tak się różnili od niej pod względem zwykłego #!$%@? rozsądku...

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #koronawirus #heheszki #rodzina #antyszczepionkowcy ##!$%@?
Pobierz K.....k - Ale mnie wczoraj siostra #!$%@?ła(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Na wstępnie zaznaczę, że o...
źródło: comment_1585895376uUIKY62RY8bEPWLTt2PZh4.jpg
  • 108
@Kolej00rek: mój kumpel też mi to wysłał. Nie oglądałem. Ale...
Nie podałeś żadnego przekonującego merytorycznego argumentu, co w tym filmie jest nieprawdą. Więc nie dziw się że siostra woli ufać doktorowi niż bratu ekspertowi z wykopu ()

Osobiście słucham się oficjalnych wytyczonych, ale nie mam pojęcia jak jest naprawdę, bo się na tym nie znam, ani nie ma setek godzin, żeby weryfikować każdą informację
Ja tylko spytam (chyba że nie zauważyłem) gdzie jest źródło tych wykresów? Chyba że te badania robią sami(to w sumie też powinno być zaznaczone).


@kamil1230: nie, Euromomo jest wiarygodne - tylko trzeba wiedzieć co się robi - obecne zgony na koronawirusa to jest kropla w morzu zgonów ale tylko dlatego, że wirusa jest mało i nie jest on równo rozłożony

Poniżej mapa Włoch z zaznaczoną ilością chorych na 1 mln mieszkańców
Pobierz megawatt - > Ja tylko spytam (chyba że nie zauważyłem) gdzie jest źródło tych wykresó...
źródło: comment_1585903986ke0l6rTHklkEjzBqpiSGoj.jpg
@Biedronka1234: ciekawy artykuł, przestudiuję go dokładniej. Teraz przeglądnąłem pobieżnie i zgadzam się z Tobą, że stawiane przez niego argumenty nie są niepodważalne. Nie możesz jednak też powiedzieć, że są fałszywe, prawda? Tym bardziej, że patrząc na dorobek tego lekarza może mieć on znaczna wiedzę w tym temacie - w porównaniu do wielu dyletantów.

Sam możesz znaleźć badania o tym wirusie od szanowanych naukowców na cały świecie w takich czasopismach jak Nature
@Kolej00rek: budzisz wspomnienia. Do mnie też koleżkana się pruła, ze nie wierzę w teorie spiskowa, że ten wirus powstał specjalnie tylko jest odzwierzęcy i wywoływała na mnie presje podobnymi argumentami: "myślałam ze jesteś ineligentna" xddd
No jestem i słucham mądrzejszych od siebie, a nie foliarzy.
@Kolej00rek: Nie mozna wchodzic w dyskusje z takimi bo nic nie zdzialasz, wyprane totalnie lby maja przez „wolno myslace media”. Tez mam takiego foliarza prawicowca znajomego i ignoruje wszelkie jego polityczne wywody lub przytakuje, wiec zmienia temat od razu. Szkoda nerwow.

Twoja siostra tez slucha Wnet a jej guru to Czerniak od wolne myslenie ?
@Kolej00rek: Miałem podobnie. Dyskusja w takimi osobami ma sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy przysł#!$%@?ą się jej osoby bezstronne albo niezdecydowane. Osoba z którą dyskutujesz nie zmieni swojego nastawienia, te która słuchają - i owszem. Dlatego rozmowa 1:1 jest totalnie bez sensu.
Podobnie miałem z siostrą: "Wirus to spisek żeby zobaczyć na jakie zniewolenie społeczeństwo pozwoli"
I z ojcem: "Ziemia nie ma iluś tam miliardów lat, to spisek, Bóg stworzył".
@Akrat92:

Nie możesz jednak też powiedzieć, że są fałszywe, prawda?


Tylko że ten lekarz mówi zupełnie co innego, niż film przedstawiony przez OPa film. Choć i tak nie jest on godny zaufania. Denerwują mnie po prostu tego typu kanały. Bazują na naiwności ludzi. Ten redaktor kłamie, i gdyby pracował w telewizji nie mógł by sobie pozwolić na tego typu wypowiedzi, ale stworzył w okół siebie mit jedynej prawdy. Sama ilość wyświetleń
Jeśli #!$%@? głupoty, to powinna o tym wiedzieć,

kiedyś™ jej to minie

a brat jest najlepszą osobą do sprowadzenia siostry na ziemię.

próbowałem tego kiedyś, ostatecznie zmarnowałem na to masę energii a i tak zaczęła się trochę zmieniać po tym jak jej bombelek trochę podrósł.

@KapitanTorpeda:
@Kolej00rek

ale dlaczego ma kłamać, upewniając ja w sumie, że może mieć rację

a dlaczego miałby ja utwierdzać w jej #!$%@? racjach?

bo odrzucajanie czegoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Kolej00rek: znam ten ból. U mnie stary non stop przesiaduje w necie i wynajduje jakieś #!$%@? teorie spiskowe. Jak nie szczepionki, które zabijają, to mordercze lampy uliczne z nadajnikami 5G, albo #!$%@? chemtrails z koronawirusem... No cyrk #!$%@?.
Udało mi się matkę wyleczyć z zieby ale tu sprawa chyba jest przegrana...

Jestem Alasthor, syn foliarza.
@Biedronka1234: Nie chciałbym, żebyś moje wypowiedzi odebrał w takiej formie, że bronię tego kanału. Traktuje to jako kolejne "źródło", które każdorazowo wymaga weryfikacji.
Oczywiście, są wyjątki, które nie żerują na kciuki, suby i wpłaty, ale sam widzisz jak mało profesjonalnie wygląda kanał, który podlinkowałeś. Nie mam na myśli treści (sprawdzam ją aktualnie), ale oprawę.

Tutaj jeszcze ciekawy raport prosto z Włoch.
https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/
https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_30_marzo_eng.pdf