Wpis z mikrobloga

Ale mnie wczoraj siostra #!$%@?ła(°°

Na wstępnie zaznaczę, że ona razem ze szwagrem są antyszczepionkowcami, szwagier w grudniu tak leczył zapalenie płuc lewoskrętną witaminą c od zięby, że wylądował na oiomie z zapaleniem płuc i wodą w płucach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Na Facebooku mam ją dodaną od 2 lat, nigdy nic nie napisała, aż do wczoraj, kiedy wysłała mi ten oto film:

https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM&feature=share

Nie radzę oglądać, można dostać raka.

Przeczytałem tytuł, obejrzałem z 5 minut losowych urywków, i skwitowałem ten film jako bezsensowne #!$%@?. No i się zaczęło...

-Wiesz, wysłałam Ci to, bo myślałam, że jesteś myślącym człowiekiem

No i mnie #!$%@?ła.
Usiadłem, obejrzałem ten film od początku do końca, wypisałem sobie najważniejsze informacje. W skrócie jest jakiś tam doktor Wolfgang z Niemiec, światowej sławy specjalista chorób płuc i wirusologii, który twierdzi, że umieralność w obecnym roku na choroby płuc, biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa jest niższa, niż w latach poprzednich, tylko ludzie spanikowali, a to wszystko ma na celu zabić europejską gospodarkę. Powoływał się na pewne dane, które znalazłem i to co mówili Ci dziennikarze pokrywało się z tymi danymi, co nie zmienia faktu że te dane to jakieś losowe wypociny z theguardian które wyglądają jak artykuł z aszdziennika...

Spędziłem pół godziny rozmawiając z nią przez telefon i argumentując wszystko po kolei, co jak i dlaczego jest robione i dlaczego rządy podejmują takie a nie inne decyzje.

Wtedy stwierdziła, że Włosi umierają w takiej ilości tylko dlatego, że nie dawno były tam jakieś szczepienia, i to ta szczepionka ich zabija (°°

Zaproponowałem więc, żeby się przeszła do Wojewódzkiego, bo mówiła że tam nie była, a ja znam kogoś kto był, i to co się tam dzieje to jakaś #!$%@? masakra, przemilczała moją propozycję.

No dzizys #!$%@? ja #!$%@?...

Kontynuowałem swoją argumentacyjną narrację, co jak i dlaczego zostało zrobione, kiedy zniszczyłem ją argumentami usłyszałem tylko:

-Który Ty jesteś rocznik?
-94
-No, a ja 78, jestem starsza, trochę dłużej żyje, i więcej wiem, więc powinieneś mnie słuchać.
-Siostra, ja na twoim miejscu, to bym się nie przyznawał, że jestem starszy, jakbym #!$%@?ł takie głupoty, bo po prostu wstyd
-Jesteś bezczelny

No i rozłączyła się xD

Wyczuwam nosem kolejne ciekawe święta, ale u nas to już chyba tradycja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to mój ojciec się do niej nie przyznaje, i co się #!$%@?, to pyta moją matkę, czy jest absolutnie pewna, że ją urodziła, bo to nie możliwe, żebśmy ja i brat aż tak się różnili od niej pod względem zwykłego #!$%@? rozsądku...

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #koronawirus #heheszki #rodzina #antyszczepionkowcy ##!$%@?
K.....k - Ale mnie wczoraj siostra #!$%@?ła(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Na wstępnie zaznaczę, że o...

źródło: comment_1585895376uUIKY62RY8bEPWLTt2PZh4.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: powiem ci ziomuś że takie osoby pojawiają się coraz częściej. Moi znajomi też mi potrafili takie coś wysyłać i tak samo żadne tłumaczenie nie pomaga. Chyba zostaje tylko blok ()
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: ale mnie #!$%@? jak ktoś zadaje drugiej osobie pytania w pierwszej osobie:

"a wysłuchałem chociaż?"
"a czytałem co napisali?"

To już jest stawianie się wyżej i już wiem, że się #!$%@? w dalszej rozmowie i kończę
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: mój kumpel też mi to wysłał. Nie oglądałem. Ale...
Nie podałeś żadnego przekonującego merytorycznego argumentu, co w tym filmie jest nieprawdą. Więc nie dziw się że siostra woli ufać doktorowi niż bratu ekspertowi z wykopu ()

Osobiście słucham się oficjalnych wytyczonych, ale nie mam pojęcia jak jest naprawdę, bo się na tym nie znam, ani nie ma setek godzin, żeby weryfikować każdą informację
  • Odpowiedz
Ja tylko spytam (chyba że nie zauważyłem) gdzie jest źródło tych wykresów? Chyba że te badania robią sami(to w sumie też powinno być zaznaczone).


@kamil1230: nie, Euromomo jest wiarygodne - tylko trzeba wiedzieć co się robi - obecne zgony na koronawirusa to jest kropla w morzu zgonów ale tylko dlatego, że wirusa jest mało i nie jest on równo rozłożony

Poniżej mapa Włoch z zaznaczoną ilością chorych na 1 mln mieszkańców
megawatt - > Ja tylko spytam (chyba że nie zauważyłem) gdzie jest źródło tych wykresó...

źródło: comment_1585903986ke0l6rTHklkEjzBqpiSGoj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Biedronka1234: ciekawy artykuł, przestudiuję go dokładniej. Teraz przeglądnąłem pobieżnie i zgadzam się z Tobą, że stawiane przez niego argumenty nie są niepodważalne. Nie możesz jednak też powiedzieć, że są fałszywe, prawda? Tym bardziej, że patrząc na dorobek tego lekarza może mieć on znaczna wiedzę w tym temacie - w porównaniu do wielu dyletantów.

Sam możesz znaleźć badania o tym wirusie od szanowanych naukowców na cały świecie w takich czasopismach jak Nature
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: budzisz wspomnienia. Do mnie też koleżkana się pruła, ze nie wierzę w teorie spiskowa, że ten wirus powstał specjalnie tylko jest odzwierzęcy i wywoływała na mnie presje podobnymi argumentami: "myślałam ze jesteś ineligentna" xddd
No jestem i słucham mądrzejszych od siebie, a nie foliarzy.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: Nie mozna wchodzic w dyskusje z takimi bo nic nie zdzialasz, wyprane totalnie lby maja przez „wolno myslace media”. Tez mam takiego foliarza prawicowca znajomego i ignoruje wszelkie jego polityczne wywody lub przytakuje, wiec zmienia temat od razu. Szkoda nerwow.

Twoja siostra tez slucha Wnet a jej guru to Czerniak od wolne myslenie ?
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: Miałem podobnie. Dyskusja w takimi osobami ma sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy przysł#!$%@?ą się jej osoby bezstronne albo niezdecydowane. Osoba z którą dyskutujesz nie zmieni swojego nastawienia, te która słuchają - i owszem. Dlatego rozmowa 1:1 jest totalnie bez sensu.
Podobnie miałem z siostrą: "Wirus to spisek żeby zobaczyć na jakie zniewolenie społeczeństwo pozwoli"
I z ojcem: "Ziemia nie ma iluś tam miliardów lat, to spisek, Bóg stworzył".
  • Odpowiedz
@Akrat92:

Nie możesz jednak też powiedzieć, że są fałszywe, prawda?


Tylko że ten lekarz mówi zupełnie co innego, niż film przedstawiony przez OPa film. Choć i tak nie jest on godny zaufania. Denerwują mnie po prostu tego typu kanały. Bazują na naiwności ludzi. Ten redaktor kłamie, i gdyby pracował w telewizji nie mógł by sobie pozwolić na tego typu wypowiedzi, ale stworzył w okół siebie mit jedynej prawdy. Sama ilość wyświetleń
  • Odpowiedz
Jeśli #!$%@? głupoty, to powinna o tym wiedzieć,

kiedyś™ jej to minie

a brat jest najlepszą osobą do sprowadzenia siostry na ziemię.

próbowałem tego kiedyś, ostatecznie zmarnowałem na to masę energii a i tak zaczęła się trochę zmieniać po tym jak jej bombelek trochę podrósł.

@KapitanTorpeda:
@Kolej00rek

ale dlaczego ma kłamać, upewniając ja w sumie, że może mieć rację

a dlaczego miałby ja utwierdzać w jej #!$%@? racjach?

bo odrzucajanie czegoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Kolej00rek: znam ten ból. U mnie stary non stop przesiaduje w necie i wynajduje jakieś #!$%@? teorie spiskowe. Jak nie szczepionki, które zabijają, to mordercze lampy uliczne z nadajnikami 5G, albo #!$%@? chemtrails z koronawirusem... No cyrk #!$%@?.
Udało mi się matkę wyleczyć z zieby ale tu sprawa chyba jest przegrana...

Jestem Alasthor, syn foliarza.
  • Odpowiedz
@Biedronka1234: Nie chciałbym, żebyś moje wypowiedzi odebrał w takiej formie, że bronię tego kanału. Traktuje to jako kolejne "źródło", które każdorazowo wymaga weryfikacji.
Oczywiście, są wyjątki, które nie żerują na kciuki, suby i wpłaty, ale sam widzisz jak mało profesjonalnie wygląda kanał, który podlinkowałeś. Nie mam na myśli treści (sprawdzam ją aktualnie), ale oprawę.

Tutaj jeszcze ciekawy raport prosto z Włoch.
https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/
https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_30_marzo_eng.pdf
  • Odpowiedz