Wpis z mikrobloga

Czy w obecnej sytuacji mała rodzina mąż, żona, dziecko mogą wsiąść w auto i odwiedzić najbliższych ? Powtarzam najbliższych czyli rodziców (nie wujków, nie księdza, nie samsung, nie nokia) stron jeśli trzeba jechać np 30 km ? Poza ludźmi których minę idąc do auta nikogo nie spotkam a rodzice na wsi więc ?

Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznego info na ten temat #koronawirus
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@trafilem_w_wolny_login: Mozesz, tylko zastanow sie czy warto. Mozecie byc chorzy bezobjawowo i podczas wizyty zarazicie rodzicow, ktorzy przejda to znacznie gorzej. Warto podejmowac takie ryzko? My nie odwiedzamy nikogo od czasu decyzji o zamknieciu szkol. Mimo ze moja corka bardzo chcialaby sie spotkac z dziadkami lub kuzynkami.

W tej kwarantannie nie chodzi o to, co wolno a czego nie wolno. Chodzi o to zeby zachowac zdrowy rozsadek i ograniczyc kontakt. Ale
@Kryik: w mojej rodzinie jest taka sytuacja, że wnuczki mojej mamy pracują w dużym mieście i już wiadomo, że one się na Wielkanoc nie wybierają, żeby ewentualnie babci nie zarazić. Z pewnym trudem, ale w końcu wszyscy zgodnie zaakceptowali tę decyzję. Oczywiście moja mama uważa, że przesadzamy, ale sama była kiedyś pielęgniarką (na zakaźnym Oddziale zresztą) i jeszcze zdrowy rozsądek do końca jej nie opuścił :)
Podsumowując po Waszych wypowiedziach... nie bagatelizuje ale jednocześnie nie wierzę że to skończy się od tak za 2 tygodnie bo tak powiedział ktoś ważny. I co ? nie odwiedzimy swoich rodziców za ile ? tydzień miesiąc rok ?

No i wracając do tematu... Na stronie gov.pl jest napisane

załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trafilem_w_wolny_login: zależy po co chcesz jechać do tej rodziny. Bo jak chcesz jechać na kawkę bo córeczka się stęskniła za dziadziusiem to puknij się w czoło i siedź w domu bo tak ryzykując możesz sprawić, że dziadziusia zobaczy ostatni raz w życiu.
Jak chcesz ich odwiedzić żeby im jakoś pomóc to po co brać ze sobą żonę i dzieci? Wtf? Na zakupy najpotrzebniejszych rzeczy też teraz jeździcie razem?
I tu nie
@trafilem_w_wolny_login: Możesz, nawet do obcej osoby, ograniczenia przemieszczania związane są tylko z ruchem pieszym, samochodem możesz jechać na drugi koniec polski, z kolei ograniczenie zgromadzeń dotyczy tylko miejsc publicznych, prywatnie możesz zrobić imprezę nawet jak masz ochotę, teksty wszystkich rozporządzeń są już w dzienniku ustaw.