Wpis z mikrobloga

W systemie mBanku od lat systematycznie rosła mi wysokość kredytu gotówkowego możliwego do zaciągnięcia "na szybko". Z miesiąc temu było to chyba ponad 180k. Ile jest teraz? Mniej niż 10k.
Nic się w mojej sytuacji finansowej nie zmieniło przez ten okres (a jeśli już, to na plus - mniej wydaję w tym okresie), więc myślę, że to kwestia bardziej restrykcyjnej polityki w związku z koronawirusem.

Mały przykład, ale ciekawy w kontekście tego jak szybko firmy zmieniają swoje podejście w obliczu kryzysu. Zakładam, że w przypadku firm może być podobnie (szczególnie MŚP), a tam zmniejszenie dostępności finansowania staje się już problemem.

#banki #ekonomia #mbank #koronawirus #gospodarka
  • 10
@piastun: @danio_96: @GrubyGiecik: @KromkaMistrz:
U mnie wpłynąć mogło też to, że od jakiegoś czasu większość kasy trzymam w innych bankach. Teraz w mBanku trzymam pewnie mniej niż 5k, a jak uwzględni się kartę kredytową, to saldo może wyjść wręcz ujemne.

Niemniej to na pewno nie jest zbieg okoliczności, bo taką "politykę" stosuję od kilku miesięcy, a mimo to dotychczas ten dostępny limit cały czas rósł (na podstawie samych