Wpis z mikrobloga

Kilka pytań odnośnie #telewizory ale też #konsole

Przelurkowałem internet w poszukiwaniu wiedzy nt. nowej generacji konsol. Zawsze byłem team #ps4 jednak coraz bardziej zastanawiam się nad #xbox ze względu na bardziej interesujące mnie exclusivy.

1. Mój telewizor SAMSUNG LED UE55RU7102 w specyfikacji ma podane 50Hz, jednak posiada technologię odświeżania " Picture Quality Index 1400 " Co to właściwie oznacza, jeśli konsola będzie podawać gry w 60-120 Hz to będę mógł to wykorzystać? Gra ktoś na tym modelu i wypowie się jak sprawuje się w grach? Jak z input lagiem.
2. Orientacyjna cena nowego X'a i data premiery są już znane?
3. Podawali jakieś informację dot. crossplaya PS4 - Xbox ? Kiedyś coś słyszałem, że powoli ma to wejść w standard. Problem u mnie polega na tym, że połowa znajomych kupuje plejke, a polowa x'a.

Z góry dzięki za odpowiedzi :-)
Dodaje tag #xboxone dla zasięgu
  • 20
  • Odpowiedz
@ActiZ 1. Tu się za wiele nie wypowiem ale Quality index to wewnętrzne oznaczenie Samsunga i nic tak naprawdę nie znaczy bo to ich marketing nadaje tą numerację tak aby ładnie wyglądała na pudełku.

2. Cena nieznana ale obstawiał bym przedział między 2000zł-3000zł. Raczej bliżej 3000. Premiera listopad 2020 o ile nie przełożą z powodu wiadomego wirusa.

3.Crosplay pewnie będzie loterią tak jak i teraz bo zależny jest od twórców. Pojawi
  • Odpowiedz
1. Mój telewizor SAMSUNG LED UE55RU7102 w specyfikacji ma podane 50Hz, jednak posiada technologię odświeżania " Picture Quality Index 1400 " Co to właściwie oznacza, jeśli konsola będzie podawać gry w 60-120 Hz to będę mógł to wykorzystać? Gra ktoś na tym modelu i wypowie się jak sprawuje się w grach? Jak z input lagiem.


@ActiZ: PQI to miara producenta, nic nie znaczy. Ten tv ma matryce 50Hz i niską
  • Odpowiedz
@ActiZ:
1. Ten TV tak jak każdy inny obecnie produkowany ma 60 Hz, nie 50. 50 podają bezmyślnie głupie sklepy internetowe w zgodności ze standardem PAL który własciwie już nic nie znaczy.
PQI podawane przez Samsunga nie znaczy nic, to taki jeden z wielu gówno wskaźników żeby podać coś w specyfikacji, ale nie było wiadomo o co chodzi. Oczywiście, im wyższy model tym wyższe PQI, jest powiedziane ogólnie na podstawie
  • Odpowiedz
@ActiZ: W sumie to jeszcze jedno pytanko.

Xbox serio będzie obsługiwać te 120 FPS / 4k :-) ? Coś mi się nie chce wierzyć, byłbym w szoku gdyby to wszystko chodziło w 4K / 60
  • Odpowiedz
@ActiZ:
1. Nie. 50 Hz oznacza że matryca obsługuje normalnie 60 Hz. To całe PQI to pic na wodę mający na celu robić ludzi w #!$%@?. Żeby dowiedzieć się jaki jest input lag musisz poszukać samemu na stronach które to testują bo producent takich danych nie przedstawia, tak samo jak rzadko się chwali maksymalną jasnością która jest bardzo ważna dla HDR, w tym przypadku nazwa modelu to RU7100, według rtings.com
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Xbox serio będzie obsługiwać te 120 FPS / 4k :-) ? Coś mi się nie chce wierzyć, byłbym w szoku gdyby to wszystko chodziło w 4K / 60


@ActiZ: a czemu by nie? Przecież teraz gry działają w 4k60, Coalition podobno pracuje nad tym żeby przy premierze XSX Gears of War 5 działało w multi w 120fps.
Xbox One S i X obsługują telewizory 120hz, tylko że w rozdzielczości 1440p
  • Odpowiedz