Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki.

Z racji tego, że nudzi mi się strasznie, postanowiłem założyć swój tag #perfumy21 na którym będę pisał recenzje różnych perfum (niszowe i mainstreamowe). Zachęcam do obserwowania.

Na pierwszy ogień pójdzie Comme des garcons 2 do którego mam spory sentyment.

Jest to jeden z pierwszych niszowych zapachów jakie poznałem.
Otwarcie jest mocno aldehydowe. Wyczuwam również nutę której nie umiałem wcześniej scharakteryzować, dopiero poznając skład odkryłem, że jest to atrament, co było dla mnie niemałym zaskoczeniem (jak pisałem wcześniej, nie znałem jeszcze perfum niszowych). Wracając do zapachu, osobiście uważam takie połączenie za strzał w dziesiątkę, perfumy od razu przypadły mi do gustu i niemal natychmiast zagościły na liście "must have". Następą wyodrębnioną przezemnie nutą jest herbata (która daje o sobie znać trochę po otwarciu), białe kwiaty (magnolia) oraz gałka muszkatołowa. Z dolnych nut wyczuwam drzewo cedrowe i kadzidło które jest delikatne i świetnie wkomponowane w całość.
Zapach na pewno można nazwać futurystycznym. Jest lekko industrialny, niektórzy mówią, że metaliczny. Mi osobiście najbardziej kojarzy się z pracownią artystyczną.
Cdg 2 uważam za zapach "całoroczny", może poza największymi letnimi upałami. Najlepszą okazją do noszenia go, w mojej subiektywnej ocenie będzie np. wernisaż w galerii sztuki, wizyta w muzeum lub w teatrze. Dla tych lubiących nieco ekstrawagancji, równie dobrze może to być zapach codzienny, na każdą okazję.
Jeśli chodzi o parametry to trwałość imo jest dobra (7 godzin u mnie), projekcja umiarkowana (mniej więcej na długość ramion.
Perfum tych sam obecnie używam i mogę polecić.

Podsumowanie
Zapach: 8,5/10
Trwalosc: 7/10
Projekcja: 5-6/10
Podobne: na chwilę obecną nie znam
#perfumy #perfumy21
youngpablo - Witam Mireczki. 

Z racji tego, że nudzi mi się strasznie, postanowiłe...

źródło: comment_1585771119ItFnz0JBMrmJ1BLtyrjn90.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@youngpablo: możecie pisać jakie recenzje chcielibyście przeczytać w najbliższym czasie. Recenzje będą pojawiać się codziennie lub co drugi dzień. Mam sporo próbek, więc jest co recenzować. Pozdrowienia!
  • Odpowiedz