Wpis z mikrobloga

Chętnie sam bym to znalazł, ale nie mam teraz czasu, a obsługa geoportalu jest zupełnie nieintuicyjna dla nowego użytkownika. Doradzi mi proszę ktoś gdzie znajdę mape, w której pozaznaczane sobie obszary takie jak parki, tereny zielone? Nie chcę sytuacji, że przejdę między trzema drzewami i mnie policja będzie za to ścigać.

#geoportal #koronawirus
  • 4
@Marekexp: Ale za co ma Cię ścigać? Deptanie/niszczenie zieleni?


@CherryJerry:

Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne.


Skąd mam wiedzieć, czy nawet przypadkiem nie przechodzę przez "teren zielony pełniący funkcje publiczne"? U mnie na osiedlu jest pełno takich miejsc.
@Marekexp: W Warszawie mogę np. sprawdzić mapę własności gruntu - tak weryfikowałem dlaczego dostałem mandat i się mocno zdziwiłem, że ten gównoparking pomiędzy budynkami należy do miasta.

Teren zielony pełniący funkcje publiczne to pewnie chodzi o te tereny, nad którymi pieczę trzyma miasto. W Warszawie masz np. http://zzw.waw.pl/baza-wiedzy/tereny-zieleni/?b=43 co wskazuje że chodzi głównie o parki etc, ale zapis "opiekujemy się ponad 1 300 ha zieleni przyulicznej. Są to tereny zieleni przy