Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, dane karty mojej dziewczyny zostały skradzione/zeskanowane.Kradzież opiewa na prawie 10k pln,widać transakcje,wpłaty,przewalutowania z PLN/USD/Peso filipińskie.Na infolinii poinformowano ją ze wpłaty były przeprowadzane na rożnych dziwnych stronach, nie było blokady potwierdzającej wpłatę sms(bardzo mnie to dziwi).Chargeback został zgłoszony do Santander ,karta zablokowana,co dalej robić w tym temacie,są jakieś szanse ze zwrócą pieniądze?
#chargeback #finanse #visa
  • 5
  • Odpowiedz
@Felix77 A co bank powiedział? Pamiętam że w Polsce bank chciał ode mnie zgłoszenia na policję, ale to było dawno. W międzyczasie miałem podobny problem w UK i tu już bank sam zgłaszał na policję, więc może przepisy się zmieniły? Bank powinien poinformować o niezbędnych czynnościach. W UK pieniądze dostałem na drugi dzień, w Polsce trwało to chyba miesiąc.
  • Odpowiedz
Podczas pierwszej rozmowy nic nie mówili o Policji,a jak dzisiaj dzwoniła to mówili żeby lepiej zgłosić.Wiec jak lepiej zrobić?
  • Odpowiedz
@Felix77 Nie zawołałeś - najlepiej przycisnąć bank o procedurę. Normalnie wizyta na policji nie zaszkodzi, ale jeżeli bank tego nie wymaga, to ja bym nie szedł.
  • Odpowiedz