Wpis z mikrobloga

Hej takie pytanie mnie naszlo i refleksja po pol roku pracy i mieszkania w #szwajcaria ogolnie mi sie podoba bardzo glownie ze wzgledow finansowych :D i myslalem, ze zycie bedzie drozsze ale w miare, oczywisci w-----a mnie strasznie obowiazkowe ubezpieczenie, jak widze ze mi wzieli 320 fr w tym miesiacu, to mam ochote wziac taboret i r------c wszystkie okna w mieszkaniu. W moim kantonie VAUD jest za to straszna pogoda :/ od pol roku ciagle pada... ale to nie tak jak w Polsce tylko tu leje dzien noc dzien noc, dniami tygodniami miesiacami... Idzie ochujec :P i jeszcze sami szwajcarzy, ogolnie sa spoko, ja mam porownanie z francuzami to napewno szwajcrzy sa nauczeni pracy :) i to na plus, ale nie wiem czy wy tez to potwierdzicie ale to jest szok jacy oni sa wscibsy :/ non stop sie ciagle o cos pytaja o moje zycie osobiste :/ gdzie mieszkam za ile wynajmuje gdzie po zakupy chodze, itd itp... jesli ktos dotrwal to tego momentu to piatka :D i chcialbym zobaczyc co wy myslicie o tym kraju :P narazie jestem wymeczony psychicznie i pogoda i ich pytaniami i tym calym wirusem :P pozdroooo
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mieszkam tu dopiero 5 lat i nigdy nie wrócę już do Polski. Nie ma tam nic co by mnie przekonało, że jest tam lepiej niż tu i nie chodzi mi o zarobki bo nie przez nie wyjechałam z Polski. Ludzie są 100 razy milsi, nigdy nie mogę powiedziec złego na temat ludzi, są kompetentni i życzliwi czy to w aptece, u lekarza, na poczcie czy w zwykłym sklepie. Tutaj szanują Ciebie jako
  • Odpowiedz
@distinquita: a tez macie teraz taka pogode dziwaczna, ze ciagle pada i jest ogolnie brzydko?? 5 lat to juz kopa czasu! Mam pacjentke niemke, ktora uciekla z "niemiecko" jezycznej szwajcarii wlasnke przez jezyk... ponoc nic nie rozumiala xd mozliwe to??
  • Odpowiedz
@wi1qqqq nie ( ), u nas non stop słońce, ostatni raz padało.. Tydzień temu chyba. Niemiecki umiałam już wcześniej natomiast zrozumienie dialektu zajęło mi rok czasu ale oczywiscie to zależy od tego czy chcesz się nauczyć go rozumieć czy masz w to wylane bo i tak wrócisz do PL. Ja wiedzialam już od początku, że nie wrócę więc zależało mi na tym, żeby się go
  • Odpowiedz
@maciej1984: malo jest osob z psami... u mnie w bloku jedna kobitka ma psa... ale widocznie cos jest na rzeczy bo sam na to zwrocilem uwage... moze jest jakis podatek za psa... a do tego kary jak zakloca cisze??
  • Odpowiedz
@maciej1984: @wi1qqqq: mało szczeka, a czy mniej jest - to zależy, tutaj za psa jest podatek + w niektórych kantonach jedzą koty, więc może dlatego mało szczeka ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do prostych prac, CH jest bardzo zamkniętym rynkiem dla ludzi z zewnątrz chcących tu pracować. Fory ma kilka branży, więc pozwolenie na pracę poza nimi raczej ciężko zdobyć. Może tak jak
  • Odpowiedz