Wpis z mikrobloga

Heloł mirki z tagu #tibia. Grałem od wersji 7.6 do 8.2, a dzisiaj złapała mnie nostalgia i pomyślałem że może wrócę do gry i zobacze czy dalej będzie mnie to jarać.
Dużo się pozmieniało od tamtego czasu?
Da się grać na koncie facc czy zrobili z tego pay for win?
Jakie serwery są aktualnie spoko?
Pewnie przydał by mi się ktoś kto znowu wprowadził by mnie w ten świat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrówki #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@Vodka_z_koksem: pozmieniało się bardzo dużo. Serwer w zależności od tego co lubisz, ja gram na Antice i wydaje mi się być całkiem spoko. Jak zawsze gra facc nie ma sensu, ale jeżeli jesteś casualowym graczem, a nie chcesz wbijać 500lv w rekordowym czasie to więcej niż pacc nie będzie ci potrzebne.
W aktualnej tibii jest cała masa sposobów na zarobek, więc robić quesciki i bossy od około 200lvla bez problemu możesz
  • Odpowiedz
@Vodka_z_koksem: wróciłem z tym samym nastawieniem, dużo rzeczy na minus ale też na plus, gra nabrała więcej dynamiki. Kasa rządzi to fakt, większość ludzi ma w dupie hunty z zarobkiem bo najwyżej kupią gold (tak mi się wydaje). Jak znajdziesz spoko ludzi do gry to fun jest :) Gram druidem, w razie czego pisz to jakoś pomogę - Makalou (antica)
  • Odpowiedz
@Vodka_z_koksem: również polecam tibiantisa jeśli chcesz wrócić do tibii, obecny rl niezbyt przypomina grę którą pamiętasz. Różnice pomiędzy 7.4 a 7.6 są wbrew pozorom dość spore ale nie na tyle żeby przeszkadzały w grze przeciętnemu graczowi. Przede wszystkim na 7.4 nie było port Hope, różdżek dla magów, istniał uh trap i inaczej wyglądał system mamy; regenerowała się ona wolniej a na zrobienie runy potrzeba było mniej many, mana fluid kosztował więcej
  • Odpowiedz
@Odbuta: Hmm, to mam parę pytań jeśli masz chwilkę bo tak się składa że niemalże zawsze grałem magiem :)
Skoro sorc nie używa wandów to lata z łukiem i burstami czy jak? :D
Czym jest UH-trap? Nie bardzo łapie jak można kogoś strapować UHami
Grasz na tym serwerze? Da się grać FACC? Z góry dzięki miras!

  • Odpowiedz

https://www.twitch.tv/profesorek_/clip/FunRelatedShrimpJonCarnage?filter=clips⦥=all&sort=time
tutaj masz uh trapa, ale na tym serwerze chyba były zbugowane krzaki i dlatego chlop się nie leczył
uh trap = zablokowanie mozliwosci leczenia uhami

mag bije z broni np. war hammera, uzywac mozesz trapów - https://tibiopedia.pl/items/Trap
summonów lub runek

łuk + bursty to chyba end game,a zanim wbijesz lvl, skille to pewnie z rok minie na rate x1
  • Odpowiedz
@Vodka_z_koksem: no w sumie essa git tutaj wytłumaczył ale wracając do pytania o grę na facc to moim zdaniem jak najbardziej da radę sobie pograć na faccu szczególnie na początkowym etapie gry. Taki normalny uh trap polega na tym że na jednej kratce stoi więcej niż jeden gracz a tylko ten który jest "na górze" może się leczyć uhem dzięki czemu można zamordować jakiegoś wysoko levelowego knighta dwoma 15lvl paladynami (
  • Odpowiedz