Wpis z mikrobloga

Mirasy moja konkubina pracuje w #januszebiznesu i szefowa jej wlasnie powiedziala ze albo pojdzie na urlop bezplatny i hajs w kopercie zeby nie placic zusu albo auf wiedersechn. Konkubina na umowie o prace, cale szczescie ale zastanawiam sie jak i czy warto #!$%@? szefostwo ze wala w #!$%@? z zusem i ludzi na bezplatny wysyla zeby przycinac na zusie? Z czyms takim to do skarbowki czy pipu? #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 24
@NickciN: To jest sprawa o tyle ciezka to ja sie jeszcze zastanawiam czy ona nie #!$%@? ja pozniej np jako powod - ze poszla na urlop bezplatny w #!$%@? sytuacji. Jak dla mnie, jak sytuacja wymaga to sprzedaje auto zeby oplacic ludzi a nie januszowac.
@NickciN: A Ty myslisz ze jak to dziala? Fakt bycia szefem/wlascicielem zezwala nie placic ludziom albo #!$%@? Panstwo na podatkach i zusie? Jak stary #!$%@? wyplaty dla robotnikow to z oszcednosci mlody wyplacal, taka dola.
@cns: tylko, że obniża znacząco koszty pracodawcy bo o 1400zł. Jeśli firma nie widzi spadku obrotów, okej baba kręci. Jeśli firma dostała w dupę to babka kombinuje aby nie zwolnić....
@Modzian: Sam sobie odpowiedziałeś gościu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to działa tak, że jak firma nie zarabia to nie ma na pensje czyli wypowiedzenie. Co ty myślisz, że firma to jakiś caritas? Nie może cie zwolnić,
@NickciN: Chlopie, wez sie zastanow zanim cos napiszesz. Prywatne luksusy kosztem pracownikow - Ja tez bym chcial zeby zamiast na zus ta kasa szla do mojej kieszeni, przeciez mamy kryzys, prawda?
@Modzian: Przecież też możesz mieć luksusy, nie umiesz założyć firmy? aaaa nie, ty wolisz żeby firma WSZYSTKO co zarobi dawała pracownikom a właściciele jeszcze #!$%@?# gdzieś na etat aby dołożyć coś pracownikom XD Firma jest po to aby pracownicy na nią zarabiali. Firma nie jest dla pracowników.
@NickciN: Chodzi oto, ze firmie nic nie grozi. Sektor kompletnie nie tkniety kryzysem, nic nie grozi firmie. Tylko szefowa szuka oszczednosci ponad wszystko, przedtem premie placila w kopertach, zeby uniknac podatkow, jezdzac m5. Jak stac Cie na m5 to znaczy ze stac cie opodatkowac premie, prawda? Jakby nie bogactwo ktore na niej widac to moze bym olal. Stad tag januszebiznesu
@Modzian: no to pisz odrazu, że coś takiego jest. Wtedy rozumiem. Myślałem, że firma dobrze prosperowała. Właścicieli było stać na coś fajniejszego, przyszedł kryzys i narzekasz że maja wszystko sprzedać i płacić pracownikom. Wtedy pip.
@NickciN: luz, nie sprecyzowalem, wyszedlem na zazdrosnego p0laczka, troche bol dupy ale jednak, nie fair, bo to nie jest walka o przetrwanie tylko szukanie oszczednosci z wymowka na tacy