Wpis z mikrobloga

Wczorajszy wpis zainteresował kilka osób, więc kontynuuję temat. Zacznijmy od podstaw, to będzie też FAQ, żebym nie musiał za każdym razem tłumaczyć o co tu chodzi.

Co tu się #!$%@??
Jesteś świadkiem podboju Wall Street, prawdziwą kasę zarabia się podczas kryzysu. Jeśli ostatniego miesiąca nie spędziłeś na samotnej medytacji w lesie, to już chyba wiesz, że kryzys właśnie się zaczął i tu wchodzę ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)-. To jest opcja A.
Opcja B to przegrana całej kasy, co jest znacznie bardziej prawdopodobne xD.

Zaczynamy od około $10k. Inwestujemy w tak zwane kontrakty CFD. Będę starał się wrzucać tutaj aktualne pozycje i zobaczymy jak mi pójdzie. Jeśli znajdą się tutaj bardziej ogarnięci w temacie ludzie to chętnie wysłucham wszystkich rad.

Gdzie inwestujesz?
Do tej zabawy będę wykorzystywał IQ Option. Prosty interfejs, brak prowizji, kasa zabezpieczona przez rząd w UK, bardzo szybkie wpłaty, chyba jest spoko. Ma też spore minusy, bardzo mała ilość spółek w które można inwestować, margin call automatycznie zamyka pozycje itd. Nie znam się za bardzo, jeśli znacie jakieś lepsze opcje to dajcie znać. Do prawdziwych inwestycji używam XTB, ale tam są prowizje, a ja mam nadzieję na częste zakupy/sprzedaż, żeby coś się działo.

Co to CFD?/Jakim cudem zarabiasz kasę jak cena akcji idzie w dół?!
Dobra, teraz się skupcie. Zabawa opiera się na kontraktach CFD (contract for difference). Jak działają kontrakty CFD? Dobrze, że pytasz.

- Zawierasz z maklerem kontrakt na to, że cena akcji będzie rosnąć, tak zwane Long, albo Buy, lub spadać, tak zwane Short albo Sell. Możesz ustawić sobie próg od jakiego cena będzie się zmieniać, albo przyjąć aktualny kurs. Dochodzi jeszcze spread, ale nie ma sensu tego tutaj tłumaczyć. Przy CFD akcje nie przechodzą na twoją własność, zawierasz po prostu kontrakt na to, że ich cena się zmieni.
- W IQ Option wybierasz sobie ile chcesz postawić na to, że cena zmieni się tak jak to przewidujesz. Na innych platformach działa to trochę inaczej, płacisz kwotę na zasadzie ilość akcji*aktualna cena.
- Każda transakcja CFD na akcjach jest lewarowana i to sprawia, że zabawa jest bardziej ekscytująca. W IQ Option lewar na akcje to 5x. Polega to na tym, że nie musisz wykładać całości kapitału, żeby dużo zarobić, bo biuro maklerskie pożycza ci resztę kasy. Jak to działa w praktyce? Jeśli cena akcji pójdzie w dół o 10%, a ty masz pozycję Short w kwocie $1000 to właśnie zarobiłeś $500. Jak? 10%*$1000=$100, ale lewar to 5x, więc każdy zysk, lub strata jest mnożna x5. 10%*$1000*5=$500. Lewar znacznie zwiększa ryzyko całej zabawy więc radzę uważać.
- Nieograniczony potencjał straty. Przy pozycji Long/Buy możesz stracić nawet 500% swoich pieniędzy. Powiedzmy, że cena akcji spada do $0, firma w którą zainwestowałeś upada, a ty masz kontrakt Long w wysokości $1000. Jako, że cena spadła o 100% od momentu zawarcia transakcji tracisz 100%x5(lewar). Słabo co? Ale to jest jeszcze nic :). Przy pozycji Short/Sell straty są niczym nieograniczone! Załóżmy, że masz kontrakt Short/Sell w wysokości $1000, a cena akcji się podwaja, w tym momencie tracisz 200% swoich pieniędzy x5(lewar). Czyli 1000%, albo $10.000. Jak wiadomo cena może iść w górę bez ograniczeń, więc potencjalne straty również nie są ograniczone.
- Margin Call. Mówiłem już, że biuro maklerskie pożycza ci sporo kasy. Jeśli sprawy idą nie po twojej myśli i zaczynasz dużo tracić masz prawo trzymać swoją pozycję otwartą w nieskończoność i liczyć na to, że karty się odwrócą. Biuro maklerskie musi oczywiście mieć jakieś zabezpieczenie, więc blokuje określoną kwotę jeśli twoja strata przekracza kolejne progi procentowe. Powiedzmy, że wysokość kontraktu to $1000 i jesteś do tyłu już 80%, żeby utrzymać tę pozycję musisz dopłacić jeszcze 20%, czyli $200, na poczet pokrycia dalszych potencjalnych strat. W przypadku IQ Option, jeśli nie masz tych pieniędzy na koncie twoja pozycja jest automatycznie zamykana i tracisz 80% swojego wkładu. Tak właśnie nauczyłem się jak bardzo ryzykowne są kontrakty CFD, w ciągu pierwszych 2 dni straciłem $2300 na margin call $TSLA xD

To mój bardzo ogólny opis kontraktów CFD, może zawierać błędy, bo jestem świeży w temacie. Nie polecam nikomu robienia tego co ja, 90% osób inwestujących w CFD traci WSZYSTKIE pieniądze.

Jesteś zielonką!
Gadamy o pieniądzach i wolę pozostać anonimowy. Jeśli modom się to nie podoba to mogą dać mi bana, co zakończy całą zabawę.

Dlaczego to piszesz?
Z nudów. Od dwóch tygodni siedzę w domu, żona ma dość mojego gadania o giełdzie, więc może tutaj znajdę zainteresowanych tematem.

Serio jesteś na tak autystyczny, żeby brać się za CFD bez doświadczenia?
Tak i nie… Mam jakieś doświadczenie w tradycyjnym handlu akcjami na NYSE. W 2019 wyszedłem na tym ponad $75k do przodu. Za to nigdy nie ruszałem opcji, czy kontraktów CFD, ale z każdym dniem się uczę.

Ciekawe skąd on wziął na to pieniążki, złodziej jeden.
IT, oczywiście. Do tego, tak jak pisałem wyżej, inwestuje w akcje firm technologicznych, które uważam za solidne. Niecałe dwa tygodnie temu kupiłem $WORK za trochę ponad $17.50 i po tygodniu sprzedałem za $25.00. Zysk wyszedł $13.5k i to właśnie te środki będziemy tutaj tracić. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wołaj!
Nawet nie wiem jak to się robi, jak coś to zapraszam do obserwowania tagu #sheepofwallstreet

Te wpisy to FAKE!
Sam nie wiem jak wam udowodnić, że zabawa opiera się na prawdziwych pieniądzach. Wrzucam screen z IQ Option, to musi wam wystarczyć.

WAŻNE
Jako, że wszystkie moje pozycje w tym momencie to Short/Sell czasami mogę brzmieć jakbym się cieszył z obecnej sytuacji. Bardzo współczuję wszystkim dotkniętym wirusem. Mam nadzieję, że wkrótce ktoś znajdzie skuteczne lekarstwo na to gówno. Wolałbym stracić te $10k i wrócić do normalnego życia. Niestety wydaje mi się, że wirus to tylko początek i to co stanie się z gospodarką za jakiś czas odbije się na nas wszystkich. Trump to idiota i jego podejście do problemu jest zdecydowanie zbyt zachowawcze. Boję się, że Amerykanie przestaną płacić raty kredytów co doprowadzi do upadku sektora finansowego. Na taki kryzys nikt nie jest gotowy, więc radzę wam oszczędzajcie ile tylko się da. Mam nadzieję, że się mylę i za miesiąc będzie po wszystkim.

#sheepofwallstreet #gielda #finanse #inwestycje #pieniadze
SheepOfWallStreet - Wczorajszy wpis zainteresował kilka osób, więc kontynuuję temat. ...

źródło: comment_1585564032dhfI1vj445sQoVK1GYygzU.jpg

Pobierz
  • 12
@SheepOfWallStreet: te całe lewary to chyba dla osób bez kapitału na giełdzie. Którzy myślą że z 2000 złotych zrobią 50000 zł dzięki lewarom. Beka

Ja obracam około 30 000 zł na zwykłej giełdzie gpw i o wystarczy . Nie jestem milionerem więc nie gram na giełdzie amerykańskiej . Beka z tych co chcą wielce na zagranicznych giełdach grać z kapitałem 10 tysięcy pln
@Uzytkownik01: Poczytaj trochę Wall Street Bets na reddit. Lewary są dla tych co chcą podjąć duże ryzyko. Oglądałeś może The Big Short? Główny bohater shortował pozycje w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. Na XTB mam ponad $100k w zwykłych akcjach, i pomimo, że na dzień dzisiejszy jestem z 15% w plecy to nie spędza mi to snu z oczu, bo to są akcje, które sprzedam za 5-10 lat i zarobię minimum