Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon_gce: ja zamówiłem raspberry pi 4 będę próbował. Zdecydowałem się na raspberry ze względu na cenę, oszczędność energii, mały rozmiar
  • Odpowiedz
@immil: czasem lepiej kupić gotowca z którym nie będzie dziwnych problemów albo nie będzie trzeba się bawić w przesadną konfigurację. Nie twierdzę że z rpi są problemy bo sam mam nasa i serwer druku na rpi 3 i jak dotąd działa,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@istp: oczywiście, ja nie neguje zakupu gotowca bardziej była to propozycja do rozważenia. Ja mam chęci do spróbowania więc się zdecydowałem rpi.
  • Odpowiedz
@szymon_gce: mogę się tylko wypowiedzieć, że jestem mega zadowolony z mojego Synology DS216j. Od prostych rozwiązań - backup, serwery mediów po jakieś bardziej złożone jak rsync z innym serwerem - wszystko wyklikasz i działa. Jest społeczność, która też dodaje aplikacje, więc jest duża szansa, że jak sobie coś wymyślisz to już na DSM jest.

@immil: zestawienie OMV na rpi z DSM od Synology to trochę żart...
  • Odpowiedz
Jak się ktoś lubi bawić i się zna na tym to może takie pi 4 będzie ok, ale czasu bardzo dużo poświęci. VPN , DLNA, wszystko wymaga chwili lub paru chwil zabawy. W gotowych nasach masz to od razu działające plus dużo fajnego softu. Poprawki nie psują nic, nadal będzie działało wszystko itp itd
  • Odpowiedz
@szymon_gce: Nie podpowiem Ci firmy mirku, sam ma QNAPa i jest spoko.

Powiem tylko, byś się nie pierniczył w żadne RPi i inne. Szkoda zachodu. Niska wydajność, brak RAID. Przetestowałem RPi2 (straszne transfery) oraz BananaPi M1 (miał SATA i ethernet 1Gbit, więc całkiem sprawnie ale wystarczyło zapuścić na nim dużego torrenta i się zapychał). Gra nie warta świeczki jeśli chcesz na tym odpalić więcej usług. Na QNAPie mam ciągły zapis z
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki za porady.
@immil
W malinę raczej nie będę się pchał ze względu, tak jak zostało wspomniane wolę gotowe rozwiązanie.
@istp
@radziu_11
@mmichal
@xxx12321_new
Gotowe aplikacje na Synology lub Qnap bardziej do mnie przemawiają. Jednak na 4 dyskowy nas teraz funduszy nie będzie. Mam do wzięcia za wspomniane 300 zł dwu slotowy DS211j. I chyba na to się zdecyduje.
  • Odpowiedz
@szymon_gce: powinno wystarczyć na twoje zastosowania. Ja muszę zbudować jakiś nas z wykorzystaniem starego laptopa, zrobić porównanie transferów z maliną i porównać to do rozwiązań Synology :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymon_gce: jakiś mały cpu AMD zintegrowany z płytą kosztuje na allegro koło 150zl. Do tego ram 4gb 30zl.

Stawiasz xpenlogy albo omv i działasz. U mnie bezobsługowo od 2 lat prawie. Plus taki że np robisz macierz na dane, ale monitoring może być na jednym dysku. Transfery mam na poziomie 60-70MBps
  • Odpowiedz
brak RAID


@xxx12321_new: no tu się nie zgodzę, każdy pendrajw nawet w raid1/0 mozesz spinać , mało tego dwa dowolne urządzenia jak karta SD i dysk po usb. Tylko sens? Wydajność tego jest też słaba
  • Odpowiedz
@mmichal: Te mini-komputery i bez tego mają kijową wydajność. Jak im jeszcze każesz liczyć parzystości do raida to już w ogóle umrą.
Ludzie swego czasu kombinowali z dodawaniem dodatkowych modułów do bananapi (on ma złącze sata), ale była to gra niewarta świeczki.
  • Odpowiedz