Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, mam pewne wątpliwości dotyczące kwarantanny.

Załóżmy sytuację, że zostaje nią objęty (bo miałem kontakt z kimś zarażonym) - mam 14 dni na nie wychodzenie z domu - okej. Mam nie wychodzić do sklepu, na spacery itp.

Ale co w momencie gdy posiadam psa? Czy ma on srać w domu? Czy jednak dostaję pozwolenie na wyjście z nim chociaż raz dziennie w miejsce bez ludzi, zachowując niezbędny odstęp i tak dalej? Co w takiej sytuacji robić? Spędza mi to sen z powiek, bo mój pies to już staruszek i jednak nie chciałbym na starość dokładać mu stresu związanego z oddawaniem go do schorniska na czas kwarantanny czy coś :/

#koronawirus #kwarantanna
  • 7
Ale co w momencie gdy posiadam psa? Czy ma on srać w domu? Czy jednak dostaję pozwolenie na wyjście z nim chociaż raz dziennie w miejsce bez ludzi, zachowując niezbędny odstęp i tak dalej


@DroMak: Nie - kwarantanna urzędowa jest sztywna. Nie możesz wychodzić. Tak samo jak nie mógłbyś jeździć konno gdybyś stadninę miał.
@graf_zero: Bo teraz w telewizji został podany spot reklamowy o kwarantannie i tam mówili co innego - że kwarantanna to w domu itp, ale jeśli to KONIECZNE, to wyjście z domu w miejsce bez ludzi, zachowując odstęp i tak dalej.
@DroMak: najlepiej zawczasu pogadaj ze znajomymi/sąsiadami i poszukaj dla swojego psa „zastępczego” opiekuna który wyprowadzałby go podczas Twojej kwarantanny. Myślę że wystarczy, by ta osoba miała założone rękawiczki, a Ty podawałbyś smycz przez lekko uchylone drzwi. Po spacerze znajomy pukałby do drzwi i oddawał smycz, pies wchodził do środka po odejściu znajomego. I tak całą kwarantannę.