Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dżem dobry, w tym roku zacząłem przygodę z papryczkami na parapecie. W chwili obecnej mam roślinki w przedziale 3 - 10 cm przesadzone z rozsiewnika do doniczek torfowych, które zamierzam później wsadzić razem z doniczkami do 2L doniczek. I teraz pytanie czy docelowo powinno się finalnie wsadzić roślinki do 10L donic czy mogą zostać już w tych 2L #chili #chilihead #papryczki
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@otacon: pewnie zależy od odmiany. W zeszłym roku miałem kilka sztuk cayenne w 2l doniczkach i zaowocowały podobnie jak te które miałem w 7litrowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiadomo, im większa doniczka tym większa szansa na porządne owocowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kibellos: dzięki. Mam jalapeno, piri piri + jakiś gratis dostałem od sprzedawcy, ale zabij nie przypomnę sobie odmiany. To jeszcze jedno pytanie - kiedy rozpoznam że 2L to już za mało i przyszedł ten czas, aby przesadzić do 7/10L?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@otacon: na oko :D u mnie to było tak, że papryczki były już za wysokie żeby się nie przewracać w dwulitrowej doniczce. Ale tez nie przycialem ich więc leciały do góry jak głupie. Jak zahamowany będzie wzrost rośliny - to wtedy przesadzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)