Wpis z mikrobloga

Patrząc na to jak otyłość fatalnie wpływa na rokowania po zakażeniu ncov, to wszyscy debile ktorzy przez lata promowali "modelki plus size" i nazywali otyłość normalną, powinni pójść teraz siedzieć bo pośrednio to oni odpowiadają za śmierć wielu z tych ludzi.

#koronawirus #takaprawda #niepopularnaopinia
OddajButa123 - Patrząc na to jak otyłość fatalnie wpływa na rokowania po zakażeniu nc...

źródło: comment_15855601574VZ87cT3d8tjS5Dm7MK30K.jpg

Pobierz
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@OddajButa123: Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony masz rację i należy podkreślać jak dużym problemem jest otyłość, z drugiej strony dla wielu osób to trochę bardziej złożony problem niż "nie chciało im się trochę poruszać" i dojeżdżanie ich raczej im nie pomoże. Ludzie mają większe tendencje do zmian przy bodźcach pozytywnych i chwaleniu, a nie gnojeniu.
@NotARobot: 32-latka zakażona koronawirusem nie żyje – jaka była przyczyna śmierci?
Przyczyną śmierci kobiety było „zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową”. „Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO” – poinformował szpital.
@tsumazi: Umiem czytać. Natomiast ty najwyraźniej nie, bo ja piszę o statystykach i badaniach naukowych, które wskazywałyby na "fatalny" wpływ tych chorób na przebieg COVID-19 u osób otyłych. Czyt. u zauważalnej ich ilości, a nie jednym przypadku, który statystycznie nic nie mówi.
@NotARobot: otyłość prowadzi do m.in cukrzycy, nadcisnienia, problemów z sercem, a to są właśnie jedne z poważniejszych czynników ryzyka przy covid, badań na temat szkodliwosci otyłosci jest mnóstwo możesz sam sobie je poszukać. Na ten moment nikt nie prowadzi dokładnych statystyk uwzgledniajacych stopien otyłosci zmarłych na covid z uwagi na to że wszyskie siły naukowcow są przekierowane na badania nad szczepionką/lekiem/lepszymi testami, na cos takiego przyjdzie czas gdy uporamy sie z
@OddajButa123: Pamiętam jak dawno temu wdałem się w dyskusję z jakimiś babkami broniącymi tej modelki na okładce, i jedna z nich zaczęła argumentować że waga nie ma odniesienia do zdrowia bo to jest znana osobistość plus size, która odżywia się zdrowo i nawet bierze udział w maratonach. XD

Ktoś ostro pojechał z mitomanią wtedy, a ja nawet byłem zaciekawiony jak taki bieg w maratonie mógłby wyglądać, i nie przyszło mi tego