Wpis z mikrobloga

@dwarfguard: myślałem nad dodaniem jalapeno, ale finalnie zrezygnowałem. Po spróbowaniu pomyślałem, że jednak pikanteria jalapeno by się przydała. Następnym razem na pewno dodam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@korin_: na takie trzy paprykarze - 200 g mąki pszennej, łyżeczka cukru, dwie łyżeczki oliwy, jedno jajko, szczypta soli, ok. 4 g suszonych drożdży, trochę letniej wody - te składniki są na ciasto. Wyrabiamy do jednolitej masy ok. 10 minut.
Na farsz - jedna duża papryka pokrojona w kostkę i przesmażona z oliwą na patelni do miękkości (pod przykryciem).
Po wyrośnięciu ciasta dzielimy na trzy części i formujemy placek jak na
@PaulStanley: przez ostatnie dwa tygodnie nie mogłem nigdzie dostać xD szukałem w marketach i osiedlowych sklepikach. NIGDZIE NIE BYŁO. Koleżanka była na zakupach i znalazła. Wzięła dla mnie 4 paczki ʕʔ O drożdżach w czasie epidemii czytałem ostatnio artykuł. Podobno od marca ich sprzedaż drastycznie wzrosła, a to z tego względu, że ludzie boją się kupować niezapakowane pieczywo w sklepach i wolą sami piec.
@katf: bez drożdży jeszcze jakoś przeżyję, bo jakieś podpłomyki na patelni sobie zrobię, dorzucę kilka prostych składników i mam prowizoryczną pizzę, ale bez jajek sobie życia nie jestem w stanie wyobrazić (°°