Wpis z mikrobloga

@kumpek20: Nie jestem ekspertem ale na logikę - coś takiego może potrwać setki tysięcy lat bądź tylko rok(mówię tu o jakimś mega niespotykanym zjawisku,zmiana przez inne ciało naszej trajektorii itp itd)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kumpek20: @Grubyp_qKociamber:
Tak na logikę. Zobaczcie czym charakteryzują się owe typy klimatu ;) i jak zachodziły zmiany klimatu w przeszłości ;)
Jedyne co może się dziać i co już się dzieje to większy wpływ kontynentalny we wschodniej Polsce.
Warto poczytać jaki wpływ na klimat polski ma prąd morski - Golfsztrom.
@ondraszek: tak na logikę - uważasz, że nagła (np 100tys. km) bliskosc innej planety nie wplynela by jakos na klimat ziemski? To tylko gdybania,zreszta jak napisalem - moze to trwac setki tysiecy lat i byc zwiazane z promieniowaniem Słonca a moze i 100lat i byc zwiazane z jakims dziwnym wydarzeniem typu mamy nagle 10 ksiezycow w okolo Ziemi
@GrammarNazi: nie biore ,,na logike" i na ,,chlopski"(XDDD) rozum, zdaje sobie sprawe ze zmian klimatycznych ale za naszego zycia sub-tropiki na naszej szerokosci geograficznej? minimum dalbym(jesli juz mialbym wyrokowac) z 100-200lat
Chyba wzieles mnie za negujacego zmiany czy innego debila xd
@Grubyp_qKociamber Przepraszam, jak napisałeś, "tak na logikę" to Cię wziąłem za denialistę, bo oni lubią powoływać się na "logikę" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kajam się.
Tropików za naszego życia na pewno nie będzie. W opracowaniach można przeczytać o rosnących temperaturach, brakach wody i silniejszych zjawiskach naturalnych. Wymieranie gatunków i wkraczanie nowych gatunków na obszar Polski też jest omawiane, ale jak to dokładnie będzie wyglądać jest już zagadką.
@GrammarNazi: To ja sobie zdaje z tego doskonale sprawę i bez czytania jakiś sprawozdań a z własnej obserwacji - od dziecka uwielbiałem Animal Planet/National Geographic + inne Czubówny i masa książek o zwierzętach. To jest przykre co się dzieje ale Ziemia nie z takimi kleszczami sobie radziła.

Domyśliłem się, że po napisaniu ,,na logikę" mogę zostać zaszufladkowany do szurow wiec wolalem sprecyzowac - ale 50% winy biore na Ciebie bo tez
@Grubyp_qKociamber No zgadzam sie, dlatego przepraszam za zbyt pochopną ocenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, że ziemia nie przestanie się kręcić i nagle nie wybuchnie. W tym wszystkim najbardziej przesrane będziemy mieli my. Nie trzeba być jakimś szalonym ekologiem przywiązującym się do drzew, by zauważyć, że to co nas czeka to koszmar. W krótszej perspektywie susze, głód i wojny o wodę, a w dalszej możliwe zakwaszenie oceanów do
@GrammarNazi: Ja też od razu przepraszam - zastosowałem mega skróty myślowe w moich odpowiedziach ale op zadając takie pytanie wydał mi się właśnie takim z ,,chłopskiego rozumu" Nie tylko Ty źle oceniłeś i posypałeś głowę popiołemʕʔ