Wpis z mikrobloga

Mirki jakie prędkości osiągacie swoim #gravel em?
Ja maksymalnie na płaskim 35 km/h a normalnie jak jade to coś lekko ponad 20 km/h.
Aha i nie wiem czy urządzenie do mierzenia prędkość jest wiarygodne, bo nie porównywałem sobie z nikim.
Mam Rometa Boreasa I 2019 - opony Michelin Power Gravel 700x40C
drugie pytanie w tym miejscu, tu jest niby opona bezdętkowa, a mi się wydaje że te dętkę jednak mam xD czy to w ogóle wpływa na prędkość, opory?

btw niektórzy tu pisali że mieli problemy z tarciem piętą o coś tam w boreasie, u mnie wszystko gra ʕʔ

#romet #boreas #rower
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wynoszony: ja 35C i szutrami 28-30, a na zwykłym asfalcie to zależy jak zawieje, ale 50 da się chwilowo, tak jak lecieć ze średnią ponad 30 przez dużo dłuższą chwilę.

Opona zapewne Tubeless Ready - jakbyś chciał zalać mlekiem, to bezdętkowa by się stała, a tak to normalnie na dętce jeździsz ;)
  • Odpowiedz
@Wynoszony: na płaskim maksymalnie ciężko mi powiedzieć, ale przy zerowym wietrze na oko tak z 45 co najmniej. Lekka jazda to około 30. Rower cannondale topstone 105 i oponki WTB nano 40c zalane mlekiem.
Co do tego czy masz u siebie dętkę to (skoro nie wiesz) prawie na pewno tak. Producenci najczęściej (jeśli nie zawsze) sprzedają rowery gotowe do tubeless, ale wsadzają do środka dętkę i sam musisz ją sobie
  • Odpowiedz
@Wynoszony: na ciężkim klocu (Marin Four Corners XL) z oponami 42c udało mi się zrobić 100km ze średnią 30.1km/h na asfalcie z małymi przewyższeniami (około 350m/100km). Poza asfaltem trzeba odjąć 5-10km/h (zależnie od trudności terenu - sypki piasek, dziury, błoto).
  • Odpowiedz
@Wynoszony: Jest w nim przełożenie 1x10 gdzie na przedniej zębatce jest 40 zębów, zmiana na 2x10 z korba 36/46 pomogłaby zmniejszyć kadencje pedałowania. Przy takim przełożeniu jakie masz faktycznie trzeba trochę szybciej kręcić nogami żeby osiągnąc wieksze prędkości.
  • Odpowiedz
@Wynoszony:

Zmierz GPS (zgraj track smartfonem).

Szosą na płaskim powinno się spokojnie +50km/h bujnąć chwilowo.
Przełożenia nie mają zbyt wpływu bo nawet ostrym 42/18 50km/h da się wykręcić.
  • Odpowiedz