Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie wszystkie Mirabelki i wszystkich Mirków :-)

Po wielu latach lurkowania zdecydowałem się w końcu oficjalnie dołączyć do fantastycznej wykopowej społeczności i założyłem konto. Z tej okazji postanowiłem zorganizować skromne #rozdajo

W związku z tym, że obserwuje na wykopie spore zainteresowanie Japonią i od roku mieszkam w tym kraju, proponuję do wyboru trzy „zestawy” z kraju kwitnącej wiśni:
A) japońskie słodycze wersja zachodnia (kit-kat truskawkowy lub o smaku herbaty matcha, paluszki pocky, chipsy jagabee itp.)
B) japońskie słodycze wersja lokalna (najczęściej na bazie słodkiego ziemniaka, mochi lub fasoli adzuki - zdecydowanie dla koneserów gatunku :-P)
C) zielona herbata matcha/sencha

Zasady klasyczne: plus na wpis i PW do mnie z wyborem zestawu. Po 48 godzinach wylosuję troje zwyciężczyń/zwycięzców i umieszczę nicki w tym poście. Wysyłka w ciągu paru dni przez economy airmail (idzie około 2 tygodni).
Proszę o wyrozumiałość jeżeli zdarzy się lekka obsuwa - od niedawna jesteśmy z żoną rodzicami i to nasza mała klucha dyktuje często rytm dnia lub nocy ;-)

Jeżeli macie preferowane produkty, nie ma problemu - proszę tylko dać znać co wrzucić do paczki. Mam blisko domu duży supermarket i różne sklepy muzyczne/kosmetyczne/księgarnie/kombini więc nie powinno być problemu ze zdobyciem większości produktów. Na każdy zestaw chciałbym wydać +- 1000 jenów (¥)

Zainteresowanych życiem w kraju kwitnącej wiśni zachęcam do zadawania pytań na temat życia gajina w Japonii, będę odpowiadał w miarę wiedzy i możliwości :-)

#japonia #ama #rozdajo
  • 27
@grv_: O ile dobrze pamietam, to od ¥2000 (taka codzienna do picia) do ¥6000 w wersji do ceremoniałów lub jak goście przyjdą. Ceny za opakowanie 100 gram. Jutro sprawdzę w sklepie to Ci powiem dokładnie, u nas w rodzinie ja zarabiam pieniądze a żona wydaje ;-) wiec nie orientuje się w cenach artykułów spożywczych.
@loczyn: przez ostatnich parę lat mieszkaliśmy w UK, ale żona chciała urodzić dziecko w rodzinnym mieście, stąd decyzja o relokacji. Mam swoja firmę i pracuje zdalnie, niestety teraz głównie po nocach bo klienci dalej w Europie :/