Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie. Wynajmuje pokój w Warszawie w 4pokojowym mieszkaniu. Nakaz pracy zdalnej miałem już 3 tygodnie temu więc wróciłem do domu, a ów pokój stoi nie używany i pusty.
Trochę spadną mi dochody w najbliższym okresie więc grzecznie poprosiłem właściciela żeby mi obniżył częściowo czynsz. Odpisał mi właśnie że obniży mi za kolejny miesiąc 800 zł, a za kolejne 4 miesiące podwyższy o 200, czyli zaproponował jak sam to nazwał "nieoprocentowane raty" xD
Umowę mamy tak zrobioną że robię osobny przelew za media w wysokości 200 zł i dopiskiem że to za media. Czyli zapłace 200 zł za media gdzie na liczniku zużycia będzie mojego wkładu okrągłe 0.

Pytanie, czy mogę coś z tym zrobić? Przyznam że chciałbym przycebulić i płacić jak najmniej skoro nie korzystam. Umowy nie chce zrywać bo nie będę miał gdzie wrócić i nie minął rok to mi lichwiarz kaucję zabierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #kiciochpyta #wynajem #pytaniedoeksperta #prawo
  • 4
@ciemnienie: też tak myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozważam jednak zerwanie umowy i stracenie kaucji, bo nie wiadomo ile potrwa taka sytuacja, a bez sensu będzie płacić kilka miesięcy za nic
@l4n1o: policz koszty i zakończ umowę. Jeśli możesz pracować zdalnie, to nie ma powodu utrzymywać dwóch lokacji a ograniczenia tak szybko nie zdejmą. Może być, że firma przyjrzawszy się kosztom utrzymania biur, przejdzie w większości na zdalne i będziesz np raz na dwa tygodnie do pracy zaglądał osobiście.

Po prostu rozpisz, co Ci się najbardziej opłaca - pełen czynsz czy zerwanie umowy.